مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان:

کارگاه‌های نقاشی «شهید خدمت» در سمنان برگزار می‌شود

«مزینانی» گفت: کارگاه‌های نقاشی «شهید خدمت» با رویکرد تصویرگری و روایت خاطراتی از زبان همراهان رئیس‌ جمهور در کارخانه‌ها و کارگاه‌های احیاشده در دولت شهید آیت‌الله رئیسی در استان سمنان برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۶۷۲۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵ - 10June 2024

به گزارش دفاع‌پرس از سمنان، «مرتضی مزینانی» مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مردم خوب، محجوب و فرهنگ‌دوست ایران اسلامی و استان ممتاز سمنان همواره قدردان زحمات و تلاش‌های مرد بزرگ، عالم ربانی و خادم‌الرضا (ع) آیت‌الله رئیسی و همه شهدای خدمت هستند و این ارزش‌ها را پاس می‌دارند.

وی عنوان کرد: احیای ۸۴۰۰ کارخانه و کارگاه نیمه‌راکد و راکد در سراسر کشور به همت دولت سیزدهم انجام شد و بارقه‌های امیدی را در دل‌های جامعه کارگری و کارآفرینی و همه فعالان اقتصادی زنده کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان ادامه داد: همان‌طور که رئیس‌ جمهور مغتنم شهیدمان در سفری که کمتر از یک ماه قبل از شهادت‌شان به استان سمنان داشتند، به‌درستی در جمع مردم استان سمنان گفت، «دشمن نمی‌خواست ما در کشور رشد تولید داشته باشیم،‌ اما اتفاق افتاد؛ دشمن می‌خواست کارخانه‌های ما دچار رکود و تعطیلی شود،‌ اما در سراسر کشور ۸۴۰۰ کارخانه و کارگاه به خط تولید بازگشت» و این بسیار ارزشمند است.

مزینانی گفت: به گفته رئیس‌ جمهور شهید «دشمن نمی‌خواست ما رونق کشاورزی داشته باشیم. دشمن نمی‌خواهد ما تولیدکننده باشیم و تلاش دارد ما همیشه واردکننده باشیم» ولی تا امروز ایمان و امید محرک ملت ایران بوده است و در ادامه نیز این‌چنین خواهد بود.

وی عنوان کرد: تا قبل از دولت سیزدهم، ده‌ها واحد تولیدی در استان سمنان به دلایل مختلف تعطیل شده بودند؛ اما از شهریور ماه ۱۴۰۰ تا کنون، بیش از ۲۰۱ واحد تعطیل و راکد به چرخه تولید باگشته‌اند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت:‌ جشن احیای ۲۰۱ واحد راکد تولیدی و صنعتی در استان سمنان هم امسال در سفر رئیس‌ جمهور شهید و هیأت دولت به استان سمنان برگزار شد و شاخص‌ها، نشان‌دهنده کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در استان سمنان است.

مزینانی افزود: برخی واحدهای تولیدی در استان سمنان دنبال نیروی کارند و نرخ تورم در استان کاهشی و رشد اقتصادی رو به افزایش است. رشد تولید و رشد اقتصادی می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کند و شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی در گرو تولید است و از این‌ رو، طبیعی است تلاش در تمام کشور باید در مسیر افزایش تولید باشد.

عضو شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان ادامه داد: یک مشکل اساسی در این میانه همیشه وجود داشته و دارد و آن هم این است که در عمده طرح‌هایی که دولت زحمت اجرای آن را می‌کشد، پیوست رسانه‌ای و برنامه تبیینی، تبلیغی و اقناعی وجود ندارد.

مزینانی گفت: این درد بزرگ و البته مظلومیت بزرگ دولت آیت‌الله رئیسی هم بوده است و از این‌ رو، بر آن شدیم تا در این زمینه اقدامی انجام دهیم و این اقدام هم با ظرفیت کودکان و نوجوانان استان پهناور و ممتاز سمنان باشد. از این‌ رو، کارگاه‌های نقاشی «شهید خدمت» با رویکرد تصویرگری و روایت خاطراتی از زبان همراهان رئیس‌ جمهور در کارخانه‌ها و کارگاه‌های احیاشده در دولت شهید آیت‌الله رئیسی در استان سمنان برنامه‌ریزی شد.

وی بیان داشت:‌ این کارگاه‌ها اقدام حداقلی در زمینه فرهنگ‌سازی و تبیین دستاوردهای بزرگ دولت سیزدهم است که باید با قدرت ادامه یابد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها