مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران:

شهدای گمنام مظلوم‌ترین و پربرکت‌ترین شهدا هستند

سرهنگ «سلامی» گفت: شهدای گمنام مظلوم‌ترین شهدا و در عین حال از پربرکت‌ترین شهدا هستند.
کد خبر: ۶۷۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۶ - 10June 2024

شهدای گمنام مظلوم‌ترین و پربرکت‌ترین شهدا هستندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مازندران، سرهنگ پاسدار «محمد حسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز در جلسه ستاد هماهنگی شهدای گمنام استان که در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به مناسبت‌های خرداد، حماسه فتح خرمشهر را یکی از خاطرات شیرین ملت بزرگ ایران برشمرد و اظهار داشت: انجام شش عملیات دفاع مقدس، ارتحال امام (ره)، شهادت آیت الله رئیسی و وقایع غزه از تلخ‌ترین خاطرات خرداد است.

وی با بیان اینکه شهدای گمنام از مظلوم‌ترین شهدا هستند، افزود: در عین حال از پربرکت‌ترین شهدا نیز هستند.

سرهنگ سلامی با بیان اینکه یادمان‌های شهدای گمنام در شهرستان‌ها پایگاه‌های فرهنگی هستند، ادامه داد: همچنین در بسیاری از دانشگاه‌ها برنامه‌های فرهنگی دانشجویان با محوریت مزار شهدای گمنام برگزار می‌شود.

این مسئول با اشاره به کرامات شهدای گمنام اضافه کرد: وجود شهدا با برکت است و باید این کرامات و آثار را درک کنیم.

سرهنگ سلامی بیان کرد: خادمان شهدای گمنام نه تنها برای ساختن یادمان بلکه برای استفاده خوب فرهنگی، جهاد فرهنگی، جهاد تبیین و محافل روایتگری تلاش کنند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تصریح کرد: باید شهدای گمنام را با رعایت ضوابط به مناطقی که شهید نداریم اهدا کنیم؛ در گلزارهای شهدا، مصلی‌ها، مساجد، امامزادگان، بقاع متبرکه و روستا‌ها ممنوعیت داریم.

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد تقاضای شهید گمنام مربوط به روستا‌ها است، اذعان داشت: باید کارشناسی شده از این فرصت استفاده کنیم و نقاط پر اثرتر باید شناسایی شود.

سرهنگ سلامی با بیان اینکه ۳۷۹ شهید گمنام در ۱۴۱ یادمان در نقاط مختلف استان مازندران تدفین شده‌اند، بیان کرد: همچنین ۴۴ یادمان شهید گمنام در استان سال‌هاست که ساخته نشده و امیدواریم با توجه به برگزاری دومین کنگره شهدای مازندران به این مورد نیز توجه شود. 

این مسئول با بیان اینکه تشکیل هیئت امنا و احداث یادمان باید تا قبل از تشییع و تدفین انجام شود، گفت: امسال بنا داریم به جا‌هایی شهید اهدا کنیم که یادمان‌هایشان را ساخته باشند. 

وی با اشاره به برگزاری دومین کنگره شهدای مازندران تصریح کرد: امسال انتظار داریم یادواره‌های شهدا و تشییع پیکر‌های شهدای گمنام نسبت به سال‌های گذشته باشکوهتر برگزار شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار