رئیس کل دادگستری استان یزد:

مردم، مجری واقعی انتخابات هستند

حجت‌الاسلام طهماسبی گفت: طبق قانون، مردم مجری واقعی انتخابات هستند و دولت نقش پشتیبان دارد.
کد خبر: ۶۷۲۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱ - 11June 2024

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، حجت الاسلام و المسلمین «حسین طهماسبی» رئیس کل دادگستری استان یزد در جلسه شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی، اظهار داشت: روح قانون، مردم را مجری انتخابات می‌داند و از این رو تأکید دارد فرمانداران از بین معتمدین محلات و افراد داری حُسن شهرت، بیست نفر را به هیات نظارت معرفی کنند تا پس از تأیید هیات نظارت این افراد از بین خودشان ۷ نفر را به عنوان اعضا هیات اجرایی انتخاب کنند.

وی بر استفاده از ظرفیت افراد معتقد به نظام اسلامی در انجام امور تأکید کرد و افزود: طبیعتاً اگر از افراد ولایت مدار و معتقد به نظام اسلامی در اجرای امور استفاده شود، این افراد در انجام رسالت خود اهتمام داشته و به هیچ وجه منافع حزبی و گروهی را بر منافع نظام و مردم ترجیح نمی‌دهند؛ لذا شائبه جریان گرایی هم ایجاد نمی‌شود.

این مقام قضایی، رأی مردم را حق الناس ذکر کرد و بیان داشت: برای پاسداشت آراء مردم، استفاده از ظرفیت افراد معتقد و معتمد ضروری است.

وی نظارت دقیق و مستمر بر عوامل دخیل در انتخابات را خواستار شد و گفت: همه عوامل اجرایی، نظارتی و پشتیبان در انتخابات ابتدای امر بر نیرو‌ها و عوامل خود نظارت دقیق و مستمر داشته باشند تا با دوری از هرگونه حاشیه و شائبه، انتخاباتی آرام توأم با شور و شکوه برگزار گردد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، در ابتدای سخنان خود با تأسی به آیه شریفه «وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ...» تصریح کرد: تقوا راه برون رفت از همه مشکلات است و اگر هر کس در هر منصب که دخیل است تقوا پیشه کند هرگز مشکلی پیش نمی‌آید بلکه خداوند راهکار‌های آسان و در عین حال پر برکت را روزی او می‌کند. 

وی خاطرنشان کرد: عمده مشکلات پیش آمده در برخی از انتخابات گذشته نظیر سال ۸۸ نشأت گرفته از بی تقوایی و عدم اهتمام به قانون بوده است.

حجت الاسلام طهماسبی، مستند سازی دقیق تخلفات احتمالی و گزارش به موقع آن به مبادی مرتبط را مهم و ضروری برشمرد و گفت: عدم مستند سازی دقیق تخلفات، دست مقام قضایی را برای برخورد قاطع و قانونی می‌بندد و این موضوع می‌تواند منجر به تجری برخی از عوامل نسبت به تکرار تخلفات شود.

وی ابراز داشت: مستند سازی دقیق، گزارش به موقع و برخورد قاطع می‌تواند پیشگیری از وقوع جرم را محقق و از استمرار و تکرار آن تخلفات در دروه‌های آتی بکاهد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها