مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی:

تقویت ارزش‌ها در جمعیت هلال احمر کارآمدی امدادگران را ارتقا می‌بخشد

منیری گفت: اگر با نگاه ارزشی به ماموریت‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر نگریسته شود کارآمدی نیروهای عمل‌کننده ارتقا پیدا می‌کند.
کد خبر: ۶۷۲۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۳ - 11June 2024

تقویت ارزش‌ها در جمعیت هلال احمر کارآمدی امدادگران را ارتقا می‌بخشدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خراسان رضوی، «سید علی منیری» مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در نشست مشترک با سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی که امروز (سه‌شنبه) در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان برگزار شد، اظهار داشت: به برکت مضجع نورانی حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام در مشهدالرضا و با توجه به زیرساخت‌های بسیار خوبی که در سطح استان وجود دارد و برخورداری خراسان رضوی از مردمی انقلابی و جهادی و همچنین مدیرانی توانمند، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی به دنبال آن است تا این استان به یک الگو تبدیل شود.

وی افزود: تلاش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی بر این است که در چارچوب مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در جهت تمدن‌سازی گام بردارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در ادامه با اشاره به سختی‌های ماموریت جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: با توجه به تغییر شرایط اقلیمی و مواجهه با حوادث، امدادرسانی بسیار دشوار می‌شود که امیدواریم با کمک همکاران این ماموریت به شایستگی به سرانجام برسد.

این مسئول بیان داشت: پرداختن به ارزش‌های دفاع مقدس که ریشه در آموزه‌های اسلامی و اخلاقی دارد در جمعیت هلال احمر نه تنها یک حرکت فرهنگی است بلکه اقدامی عملیاتی است؛ بر همین اساس اگر با نگاه ارزشی به ماموریت‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر نگریسته شود کارآمدی نیرو‌های عمل‌کننده ارتقا پیدا می‌کند. 

منیری تاکید کرد: نهادینه شدن فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در جمعیت هلال‌احمر، موجب می‌شود تا کارکنان هلال احمر در بزنگاه‌ها برای ارائه خدمات به مردم به استقبال خطر بروند.

وی با تاکید بر اینکه برای انتقال فرهنگ باید اسطوره داشت که شهدا بهترین اسطوره‌ها هستند؛ گفت: تقویت ارزش‌ها، خدمت داوطلبانه را در جمعیت هلال احمر ارتقا می‌دهد و موجب می‌شود خدمت شایسته‌ای به مردم ارائه شود؛ بر همین اساس جمعیت هلال احمر برای امدادگری در شرایط سخت نیاز به روحیه جهادی که برگرفته از سبک زندگی شهدا است، دارد.

این مسئول یادآور شد: جمعیت هلال احمر می‌خواهد فرهنگ همدلی و برادری را در فضایی صمیمی در راستای آنچه نظام مقدس جمهوری اسلامی از ما انتظار دارد جامع عمل بپوشاند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به میزبانی مجتمع سردار صلح از شهید گمنام دفاع مقدس، ابراز داشت: تدفین این شهید والامقام جریان‌ساز شد. سعی ما بر این است که سرآغاز همه حرکت‌هایی که از سوی جمعیت هلال احمر استان صورت می‌گیرد از یادمان شهید گمنام این مجتمع باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها