با امضای تفاهم‌نامه؛

همکاری‌های حوزه علمیه و نمایندگی ولی فقیه در سپاه افزایش می یابد

تفاهمنامه ارتقای همکاری میان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور مسئولان دو مرکز در دفتر مدیریت حوزه‌های علمیه به امضا رسید.
کد خبر: ۶۷۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۵ - 11June 2024

امضای تفاهمنامه همکاری حوزه علمیه و نمایندگی ولی فقیه در سپاهبه گزارش دفاع‌پرس از قم، تفاهمنامه همکاری میان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار آیت الله علیرضا اعرافی و حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی امضا شد.

آیت الله اعرافی در این دیدار طی سخنانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی پدیده‌ای است که از حوزه برخاست و در سایه رهنمود‌های امامین انقلاب در این جایگاه کنونی قرار دارد و بسیج همواره پیشران مهمی در این مسیر بوده است.

وی افزود: نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برخاسته از حوزه است و برای ارتقا معرفتی پرسنل آنجا به عنوان حوزه تلاش زیادی می‌کند و ما وظیفه خود می‌دانیم که با این نهاد تعامل داشته باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خاطرنشان ساخت: ما در همه بخش‌ها تاکید بر وجود برنامه‌های راهبردی پنج ساله داریم و همه بخش‌ها نیز این برنامه را دارند؛ این جلسه کنونی به صورت فصلی برگزار می‌شود، اما عمده کار با شورای معین است و لازم است آئین نامه جدیدی برای آن نوشته شود و ماهانه به صورت مرتب جلسه داشته باشد.

آیت الله اعرافی گفت: شورای معین با هماهنگی هر بخشی، طرح‌های تصویب شده در حوزه را مطالعه کند و جا‌هایی که متناسب با نهاد نمایندگی در سپاه است را استفاده کند.

وی افزود: این شورای معین لازم است که بیندیشد مثلاً فقه معاصر چه کمکی می‌تواند به نهاد نمایندگی داشته باشد یا از او کمک بگیرد یا الان در ۵۰۰ پروژه مورد نیاز نظام که مشغول تهیه و انجام است چه کمکی می‌تواند انجام دهد.

مدیر حوزه‌های علمیه در پایان تاکید کرد: طرح‌های تحولی حوزه براساس این تفاهم نامه‌ها اجرایی می‌شود، قبلاً تصویب شده که هر طلبه‌ای در سطح یک حداقل یک بار راهیان نور یا راهیان پیشرفت یا طرح‌های بنیادینی مثل طرح ولایت را بگذراند.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی نماینده ولی فقیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز ضمن ارائه نقطه نظرات خود به تداوم همکاری و تعامل نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه با حوزه‌های علمیه تاکید کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار