رییس جمعیت هلال‌احمر:

۵ زائر ایرانی در ایام حج فوت شدند

کولیوند گفت: تاکنون و در ایام حج در مکه و مدینه، ۵ زائر جان خود را از دست داده‌اند.
کد خبر: ۶۷۳۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲ - 16June 2024

۵ زائر ایرانی در ایام حج فوت شدندبه گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، «پیرحسین کولیوند» رییس جمعیت هلال‌احمر در جریان بازدید از روند ارائه خدمات درمانی در بیمارستان صحرایی هلال احمر در عرفات اظهار داشت: زائران ایرانی صبح روز گذشته برای انجام اعمال خود در صحرای عرفات حاضر شدند.

کولیوند ادامه داد: کاروان وقوف اضطراری شامل زائران ناتوان و یا افرادی که در بیمارستان‌های عربستان عمل جراحی انجام داده‌اند نیز، با کمک کادر درمان برای انجام اعمال حج، در صحرای عرفات حضور پیدا کردند.

رییس جمعیت هلال‌احمر درباره میزان خدمات ارائه شده به زائران در روز عرفه اعلام کرد: در مجموع پنج هزار و ۱۷۳ ویزیت تخصصی، پنج هزار و ۱۷۴ نسخه، ۱۴۰۴ مورد تزریق، ۴۷۸ مورد پانسمان، ۱۸۳ مورد تست قند و فشار خون، ۳۶۳ مورد تزریق سرم و ۴۴ مورد هم در درمانگاه‌ها خدمات بستری داشتیم.

وی با بیان اینکه در مجموع مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در درمانگاه‌ها، مکاتب و بیمارستان صحرایی خود در صحرای عرفات، ۱۲ هزار و ۸۱۹ مورد خدمات ارائه کرده است، افزود: تاکنون و در ایام حج در مکه و مدینه، ۵ زائر جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است؛ زائران ایرانی در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر در مراکز درمانی این جمعیت در صحرای عرفات، از خدمات درمانی هلال‌احمر کشورمان قدردانی کردند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار