فرمانده نیروی زمینی سپاه خبر داد؛

شناسایی مراکز پرورش تروریست‌های اجاره‌ای در کشورهای همجوار

سردار پاکپور گفت: اگر طراحی‌های تروریستی دشمن شناسایی و با آن برخورد نمی‌شد، آسیب‌های سنگین و گسترده‌ای را متوجه امنیت مردم می‌کرد.
کد خبر: ۶۷۳۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۷ - 16June 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه در گردهمایی سراسری مسئولان و مدیران دفاتر نمایندگی ولی فقیه در این نیرو  اظهار داشت: سلسله اقدامات آشکار و پنهانی در نیروی زمینی سپاه جریان دارد که تاکنون بسیاری از تهدیدات را در نطفه خفه کرده است.

سردار پاکپور به نقش مهم و مؤثر نیروی زمینی سپاه در جغرافیای وسیع کشور برای صیانت از آرامش و امنیت مردم اشاره و عنوان کرد: اگرچه بسیاری از دسیسه‌های تروریستی و ضد امنیتی دشمن شناسایی و خنثی شده است، اما دشمن پس از هر شکست و ناکامی، نقشه‌های تروریستی تازه‌ای طراحی کرده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: در اهمیت اقدامات جاری نیروی زمینی سپاه همین بس که اگر برخی طراحی‌های تروریستی دشمن شناسایی و با آن برخورد نمی‌شد، آسیب‌های سنگین و گسترده‌ای را متوجه امنیت مردم می‌کرد و تلفات انسانی زیادی به بار می‌آورد.

وی در ادامه به بهره‌گیری سرویس‌های دشمن از ظرفیت گروهک‌های تروریستی، داعشی، سلفی و... در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: سرویس‌های دشمن تولید و طراحی اقدامات تروریستی و تجهیز و تدارک و هدایت و سازماندهی تروریست‌ها را بر عهده دارند.

سردار پاکپور گفت: در برخی کشور‌ها، بنگاه‌های پرورش تروریست و خرابکار ایجاد شده و عامل جنایت‌آفرین پرورش داده می‌شود؛ این تروریست‌ها برای اقدامات تروریستی اجاره داده می‌شوند که البته برخی از این بنگاه‌ها در برخی کشور‌های همجوار نیز رهگیری و شناسایی شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: در سلسله اقدامات تروریستی که چندی پیش در استان سیستان و بلوچستان انجام شد، ۳۰ نفر از عوامل تروریستی بکارگیری‌شده تربیت‌یافته با افکار و آموزه‌های داعشی و سلفی، هویتی کاملاً خارجی داشتند.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها