فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی؛

حاکمیت دینی، احقاق موضوع مردم‌سالاری

سردار عمو مهدی گفت: خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است، تمدنی که درآن علم همراه با اخلاق و قدرت سیاسی همراه با عدالت باشد.
کد خبر: ۶۷۳۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۴ - 16June 2024

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اراک، سردار سرتیپ دوم پاسدار مرتضی عمومهدی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی به منظور مشارکت حداکثری در انتخابات در جمع اصحاب رسانه استان مرکزی در ستاد سپاه روح‌الله اظهار داشت: خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است، انقلاب در حال حرکت به سوی قله تمدن نوین اسلامی است.

سردار عمومهدی با اشاره به دو بُعد مردم سالاری دینی در کشور افزود: مردم سالاری دینی یک بُعد شعاری دارد که لقلقه زبان حکمرانان و کاندیداها در ادوار مختلف انتخابات برای جلب آحاد مردم است ولی وقتی به مسئولیت می‌رسند، فراموش می‌کنند.

وی بیان کرد: مردم سالاری دینی را از راه‌های تحقق انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ایده انقلاب و گفتمان امامین انقلاب برای حاکمیت دینی احقاق موضوع مردم‌سالاری است. خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است تمدنی که درآن علم همراه با اخلاق و قدرت سیاسی همراه باعدالت باشد.

فرمانده سپاه روح‌الله با بیان اینکه بسیج مظهر تحقق مردم سالاری دینی است، تصریح کرد: بسیج از مردم، با مردم و برای مردم بوده و به عنوان یک مجموعه بزرگ مردم نهاد و ولایتمدار برای رفع مشکلات کشور همیشه آماده است.

وی ادامه داد: آنچه مد نظر امامین انقلاب در تحقق مردم سالاری دینی است، تحقق آن به معنای واقعی کلمه در جامعه است و اینکه ساز و کار اداره جامعه به مردم سپرده شود.

فرمانده سپاه روح‌الله با تأحاکمیت دینی، احقاق موضوع مردم‌سالاریکید بر اینکه بستر لازم برای این مهم بایستی فراهم شود، گفت: به قله نزدیک شده‌ایم اگرچه تا رسیدن به قله مسیر طولانی در پیش داریم ولی نباید از رسیدن به تمدن نوین مأیوس شد و دستاوردهای انقلاب نباید ما را از مسیر طولانی پیش رو غافل کند.

سردار عمومهدی در بخش دیگری از سخنان خود به عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: در حوزه رسانه‌ها نیز دچار دوگانگی غرب و شرق هستیم؛ همه ما به عنوان مسلمان زندگی مبتنی بر اخلاق ایرانی اسلامی و تمدن چندین هزارساله داریم ولی برای اداره جامعه از نظریات غربی استفاده می‌کنیم در حالیکه باید بدانیم مسائل جامعه ايران با توسل صرف به نظريه‌های غربی، حل نمی‌شوند.

وی ادامه داد: اگرچه ملت ایران ادواری خسارت‌هایی را به واسطه این توطئه‌ها متحمل شده‌اند ولی در گذر زمان کارآمد شده‌اند؛ و امروز به جایی رسیده‌ایم که در نظم نوین و هندسه جدید جهانی، جمهوری اسلامی ایران مؤثرترین کشور است و به واقع در حال تغییر قدرت از غرب به شرق هستیم.

فرمانده سپاه روح‌الله به عملیات طوفان‌الاقصی اشاره کرد و گفت: گرچه جمهوری اسلامی ایران در طراحی و اجرای این عملیات دخالت نداشت و تنها حمایت، معنوی و سیاسی و مبتنی بر ارزش‌های انسانی و اسلامی است که به حماس این توان را داد که بتواند هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه سازد.

سردار عمو مهدی یکی دیگر از دلایلی که باعث نفوذ قدرت معنوی جمهوری اسلامی در جهان شد را عملیات وعده صادق دانست و افزود: با اجرای این عملیات جایگاه و طراز جمهوری اسلامی ایران در دنیا ارتقا پیدا کرد.

وی افزود: شهادت شهید جمهور و همراهان ایشان رویداد مهم دیگری بود که به برکت وجود مقام معظم رهبری، کارها و اقدامات دولت بی‌وقفه ادامه پیدا کرد و حال در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری چشمان دیگر ملت‌ها به ایران دوخته شده است تا ببینند همانگونه که جایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیا ارتقا پیدا کرده مردم نیز پای نظام هستند یا خیر.

فرمانده سپاه روح‌الله با تأکید بر اینکه حضور حداکثری در انتخابات بر رفع تحریم‌ها و ایجاد امنیت اثرگذار است، تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات نمایش وحدت ملی، ایجاد امنیت، افزایش قدرت بازدارندگی و شکوفایی علم و اقتصاد و فرهنگ کشور خواهد بود لذا می‌بایست هر یک به سهم خود در دعوت مردم به حضور در انتخابات نقش‌آفرین باشیم.

انتهای پیام/

 

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار