«آیکان» اعلام کرد:

وجود ۹۰ کلاهک هسته‌ای در زرادخانه رژیم صهیونیستی

کارزار بین المللی برای نابودی تسلیحات هسته‌ای (آیکان) اعلام کرد که رژیم صهیونیستی ۹۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و آمریکا در هزینه کردن برای دستیابی به سلاح هسته‌ای در رتبه نخست ایستاده است.
کد خبر: ۶۷۳۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵ - 18June 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المیادین، کارزار بین‌المللی برای نابودی سلاح‌های هسته‌ای فاش کرد که آمریکا با ۸۰ درصد هزینه در زمینه سلاح‌های هسته‌ای رتبه اول را دارد و هزینه‌های سالانه آن به ۵۱.۵ میلیارد دلار می‌رسد که بیشتر از مجموع سهم سایر کشور‌های مجهز به سلاح هسته‌ای است.

رژیم صهیونیستی ۹۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد

گزارش این سازمان بین‌المللی نشان می‌دهد که اسرائیل ۹۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و در سال گذشته هزینه‌های تسلیحات هسته‌ای را ۲.۴ درصد افزایش داده و حجم هزینه‌های اسرائیل برای سلاح‌های هسته‌ای را سالانه به ۱.۱ میلیارد دلار رسانده است.

«آلیسیا سندرز-زاکر» هماهنگ کننده سیاست و تحقیقات این سازمان، در مصاحبه با المیادین اشاره کرد که به دلیل عدم شفافیت در اسرائیل، دستیابی به تخمین دقیق از تعداد واقعی کلاهک‌های هسته‌ای این رژیم بسیار دشوار است، به‌ویژه که تاکنون هیچ تأیید صریحی از سوی اسرائیل مبنی بر داشتن سلاح هسته‌ای وجود ندارد.

وی همچنین نگرانی خود را از تهدیدات اخیر اسرائیل برای استفاده از سلاح هسته‌ای در غزه، چه صریح و چه ضمنی، ابراز و تاکید کرد که این دلیل دیگری برای محکوم کردن تهدیدات به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای و یادآوری اهمیت ادغام در کنوانسیون بین‌المللی عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار