بازدید هیأت دانشگاه دفاع ملی چین از «دافوس ارتش»

هیأت عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند.
کد خبر: ۶۷۳۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۹ - 18June 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، هیأت عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین به سرپرستی سرلشکر وو فنگ مینگ، رییس دانشکده مدیریت نظامی این دانشگاه به منظور آشنایی و بازدید از ظرفیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش صبح امروز (سه شنبه) از این دانشگاه بازدید کردند.

بازدید هیأت دانشگاه دفاع ملی چین از «دافوس ارتش»

امیر سرتیپ حسین «ولی‌وند زمانی» فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در این دیدار ضمن خیر مقدم، با اشاره به دوستی دیرینه بین کشور ایران و چین اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس دوستی ایران و چین و علی‌الخصوص در سال‌های اخیر بسیار قابل توجه بوده است و ما تمایل داریم در عرصه‌های دفاعی و نظامی نیز روابط دوجانبه بیش از پیش توسعه یابد.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با اشاره به پیشینه دانشگاه جنگ گفت: دافوس قدیمی‌ترین دانشگاه کشورمان است که بیش از ۹۰ سال سابقه دارد و ما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در سه سطح تاکتیک، عملیات و راهبرد دانشجویان را آموزش می‌دهیم و فارغ‌التحصیلان دانشگاه در رده‌های میانی به بالا در ارتش و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مشغول به خدمت می‌شوند.

فرمانده دافوس ارتش در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اقدامات آموزشی و پژوهشی این دانشگاه، گفت: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در حوزه تعلیم افسران ارتش و سایر نیرو‌های مسلح در سطوح مختلف دارای اندوخته‌های علمی قابل توجهی است و در حوزه آموزش و پژوهش نیز از قابلیت‌های ارزشمند و به‌روزی برخوردار است و در این مسیر علاوه بر اساتید جوان از اساتید پیشکسوت نیز استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه ظرفیت لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی برای دانشجویان اعزامی از چین را دارد و علاقه‌مندیم که در خصوص تبادل دانشجو بین دو کشور برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.

سرلشکر «وو فنگ مینگ» رئیس هیأت اعزامی دانشگاه دفاع ملی چین نیز از حضور در ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: از تعاملات آموزشی و پژوهشی فی‌مابین دو کشور در حوزه دفاعی و نظامی استقبال می‌کنیم و آمادگی کامل داریم که این ارتباطات گسترش یابد.

وی همچنین افزود: حضور در ایران و بازدید از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و قطعاً این بازدید در راستای توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های دفاعی و امنیتی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

در ادامه، تعدادی از نمایندگان اعزامی دانشگاه دفاع ملی چین سوالات خود را درخصوص شرایط حضور در دافوس ارتش و مسائل آموزشی و پژوهشی این دانشگاه مطرح کرده و امیر سرتیپ ولی‌وند نیز پاسخ مقتضی را ارائه کرد.

در پایان، هیأت اعزامی از دانشگاه دفاع ملی چین از دستاورد‌های علمی و پژوهشی دافوس، مرکز بازی جنگ، موزه جنگ و اماکن آموزشی این دانشگاه بازدید کردند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها