پیرغلام امام حسین (ع):

اجلاسیه پیرغلامان حسینی نباید دچار حاشیه شود

«مهدوی»ضمن تاکید بر اینکه بهتر است اجلاسیه پیرغلامان دچار حاشیه نشود، گفت: بایستی دست اندرکاران این اجلاس را امام حسینی برگزار کنند، زیرا جلسه‌ای که امام حسینی باشد و نوکران سیدالشهدا علیه السلام از داخل و خارج کشور می‌آیند، باید برای معنویت جلسه خیلی کار کنند
کد خبر: ۶۷۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۵ - 18June 2024

اجلاسیه پیرغلامان حسینی نباید دچار حاشیه شود

به گزارش  دفاع‌پرس از کرمان، سید«محمدحسین مهدوی» پیرغلام حسینی امروز ۲۹ خردادماه‌ در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری بیست و یکمین اجلاسیه پیرغلامان حسینی در کرمان اظهار داشت: مرحوم کامیابی مسئول سابق شورای هیأت‌های مذهبی استان کرمان قبل از فوت با من درباره برگزاری اجلاس پیرغلامان حسینی صحبت کرد و تاکید داشت این اجلاس باید به نحوی برگزار شود که آبروی کرمان حفظ شود.

وی بیان کرد: بنده هم معتقدم برای برگزاری بیست‌ویکمین اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در کرمان باید سنگ‌تمام گذاشته شود و برنامه‌ریزی‌ها به ‌نحوی باشد که این اجلاس، ماندگار شود زیرا این برنامه گذرا نیست و در همه جا درباره این اجلاس نقل‌قول می‌شود.

مهدی تصریح کرد: به نظر من برای مجلس سیدالشهدا (ع) به ظواهر و تشریفات نیاز نیست و هر چه ساده‌تر برگزار شود، بهتر است و وقتی که مجلس دارای معنویت بالایی باشد، به ‌دل می‌نشیند.

وی بیان کرد: بنده در خانه خودم حدود ۵۰ سال است که روضه می‌خوانم، اما تشریفات ندارم. از بچه ۱۰ ساله تا پیرمرد ۸۰ ساله می‌آیند و در مجلس سیدالشهدا (ع) خدمت می‌کنند.

مهدوی گفت: فرزندانمان باید از بچگی وارد مجلس امام حسین  (ع) شود، کودکان و نوجوانان باید در کنار پیرغلامان به بیست‌ویکمین اجلاس پیرغلامان حسینی بیایند زیرا این جلسه اثر معنوی بر آنها می‌گذارد و در زندگی آینده آنها اثرگذار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برکات مجالس اهل بیت و سیدالشهدا  (ع) تصریح کرد: اگر آدم در راه امام حسین (ع) با اخلاص باشد، هیچ‌وقت در نمی‌ماند و محتاج نمی‌شود. اهل بیت در بدترین شرایط هم دستت را می‌گیرند و راه را جلویت می‌گذارند، بدون اینکه خودت متوجه شوی.

این پیرغلام حسینی اظهار کرد: اگر در مجلس سیدالشهدا معرفت باشد، جواب می‌دهد، اما اگر ذره‌ای ریا بیاید، کار خراب می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: دست اندرکاران بایستی جوانان را به بیست‌ویکمین اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در کرمان بیاورند تا معنویت بیشتری به جلسه بدهند و میزبانی کرمان انعکاس خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها