یادداشت/ حجت‌‌الاسلام موسی سلیمانی

دو قطبی مشارکت بالا یا انتخاب اصلح

دامن‌زدن به دو قطبی مشارکت بالا یا انتخاب اصلح اثر زیادی در مشارکت و عدم مشارکت دارد. پیامد اعتقاد به انتخاب اصلح، عدم تلاش برای مشارکت بیشتر را در پی دارد. چنانچه اصلحی هم در میان نامزد‌ها پیدا نشود، شرکت در انتخابات تکلیف نخواهد بود. 
کد خبر: ۶۷۳۷۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۴ - 19June 2024

دو قطبی مشارکت بالا یا انتخاب اصلحگروه استان‌های دفاع‌پرس- حجت‌الاسلام و‌المسلمین «موسی سلیمانی» جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام رضا علیه‌السلام؛ دوقطبی‌های مخرب در آستانه انتخابات اوج می‌گیرد. این دوقطبی‌ها اثر مستقیمی در کمیت و کیفیت مشارکت دارد. یکی از دوقطبی‌ها در میان دلدادگان انقلاب و کسانی که حتما در انتخابات شرکت می‌کنند. دو قطبی مشارکت یا انتخاب اصلح است. برخی مشارکت بالا را بر انتخاب اصلح با مشارکت کم ترجیح می‌دهند و برخی بالعکس. هر کدام طرفدارانی دارد. دامن‌زدن به این دو قطبی اثر زیادی در مشارکت و عدم مشارکت دارد. پیامد اعتقاد به انتخاب اصلح، عدم تلاش برای مشارکت بیشتر را در پی دارد. چنانچه اصلحی هم در میان نامزد‌ها پیدا نشود، شرکت در انتخابات تکلیف نخواهد بود. 

انتخابات در ایران اسلامی تضمین‌کننده جمهوریت و اسلامیت نظام است. در انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری اینکه چه فردی انتخاب شده و بر کرسی تصمیم‌گیری و سیاست‌پردازی و اجرایی نظام بنشیند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ولی حضور گسترده مردم در انتخابات هشتم تیر نقش حیاتی دارد.مشارکت قوی، توطئه دشمنان خارجی و دنباله‌های داخلی آنها علیه مردمی بودن نظام را خنثی کرده و بر باد می‌دهد. ضمن آنکه نامزد‌های نهایی از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند. این نامزد‌ها کف صلاحیت‌ها را دارند.  پیدا کردن اصلح در میان این نامزد‌ها کار سختی نیست. تحقیق و مشاوره از راه‌های رسیدن به اصلح است که برای همگان ممکن است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها