سرلشکر سلامی:

انقلاب اسلامی پرچم‌دار آزادی مستضعفان از یوغ ظلم مستکبران است

فرمانده کل سپاه گفت: ما می‌خواهیم مفاهیم آزادی، استقلال و کرامت انسان بخش مهم هویت کشور، نظام و ملتِ ما باشد و پرچمدار آزادی مستضعفان از بردگیِ برده‌داران مدرن باشیم.
کد خبر: ۶۷۳۷۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱ - 19June 2024

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در همایش روز ملی بسیج اساتید که در سالن همایش‌های دانشگاه انقلاب اسلامی برگزار شد، با تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار داشت: یاد و خاطره دانشمند برجسته جهان اسلام و مجاهد روزهای سخت دفاع مقدس، شهید استاد دکتر مصطفی چمران را گرامی‌ می‌داریم.

فرمانده کل سپاه

سرلشکر سلامی در ادامه گفت: اساتید بیرق‌داران علم، سازندگان شخصیت علمی و معنوی جامعه و نیز پرورش‌دهندگان روح و ضمیر جوانان هستند تا برای برعهده گرفتن مسئولیت‌های سنگین آماده شوند.

فرمانده کل سپاه افزود: جوامعی بزرگ و اهل کمال که جوانان آن حامل فضیلت‌ها و دارای قلب‌های مطمئن و دل‌های مستحکم و ایمان‌های قوی و در عین حال دارای اندیشه و صاحب دانش و خلاقیت باشند؛ این مسئولیت سنگینی است که بر روی اساتید جامعه دانشگاهی ما گذاشته شده است.

وی عنوان کرد: ما بدون قرار گرفتن در قله‌های مرتفع و در ترازهای رفیع دانش و فناوری و بدون پرورش‌یافتگی در فضای روح و معنا نمی‌توانیم یک کشور مستقل و باعظمت و الگویی مجسم برای جهان بشریت باشیم.

سرلشکر سلامی گفت: ما کشوری مستقل، با عظمت و الگویی مجسم برای جهان بشریت هستیم؛ زیرا رسالت و فلسفه اصلی انقلاب ما تغییر شعائر جهان بر اساس فضائل و ارزش‌های انسانی است؛ ما می‌خواهیم پرچم‌دار آزادسازی جهان مستضعفان از اسارت و بردگی برده‌داران مدرن و مرکز جوشش آگاهی برای انسان‌های عالم باشیم. جایی که ما به عدالت در مناسبات جهانی معتقدیم؛ زیرا نه ظلم می‌کنیم و نه ظلم می‌پذیریم.

فرمانده کل سپاه افزود: ما به کرامت انسانی معتقدیم؛ چون کرامت هیچ ملتی را در معرض آسیب قرار نمی‌دهیم؛ انقلاب ما هم برای تر‌ویج همین مفاهیم آغاز شد؛ انقلابی که توانست در جغرافیای سیاسی عالم و در آرایش نظام‌یافته و ثبات دوران وقوع خود تأثیر شگفت‌انگیزی برجای بگذارد؛ به نحوی که قدرت‌های بزرگ  آن روز احساس کردند که با این تولد جدید، نظم جهان و موازنه قدرت دستخوش تغییرات جدی و اضلاع جدید به هندسه قدرت جهانی اضافه خواهد شد.

وی اضافه کرد: از آن تاریخ تاکنون تقابل مستقیم، بی‌وقفه، توقف‌ناپذیر تعریف شد و با تصاعد حوزه‌های درگیری مواجه شدیم. جهان قدرتمند با دانش، با ظرفیت، استعداد و تجربه به دست آمده ناشی از سال‌ها سیطره امنیتی، اقتصادی و سیاسی در جهان به جنگ با این انقلاب آمد و حتی در نقطه‌ای از تمام راهبرد‌های خود استفاده کرد.

سرلشکر سلامی یادآور شد: جنگ تحمیلی نمونه‌ای بود که می‌خواستند طی آن، ما را از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی با چالش‌های شگفت‌انگیز از تعادل خارج کنند، دوباره سرنوشت کشورمان را به کنترل خود بگیرد، و این زخم و‌ حفره‌ی ایجادشده در آن روز جهانی را ترمیم کنند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: بعد از آن، همه راهبرد‌های آزموده‌شده‌ی دشمن به صحنه آمدند و ما در همه مقاطع، با همه این سیاست‌ها مستقیماً درگیر بوده‌ایم. اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که به عنوان نقطه مرکزی تلاقی همه سیاست‌ها و راهبرد‌های قدرت دشمن قرار گرفته‌ایم. دشمن تمام ارکان نظام و انقلاب را همزمان مورد هدف قرار داده است و همه بردار‌های تهدید در یک نقطه همگرا شده‌اند. این هم‌افزایی و فشار حداکثری دشمن ما را در موقعیتی استثنایی قرار داده است و شما در قلب این شرایط خطیر زندگی می‌کنید و این مواجهه همه‌جانبه جدیدی است.

وی گفت: به فضل الهی ظرفیت‌های انقلاب شکوهمند ما تحت هدایت‌های ژرف‌اندیشانه و مبتنی بر حکمت و آموزه‌های وحیانی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد و با تکیه بر ملتی که ظرفیت مواجه شدن با این فشار‌ها را آزموده است، توانسته‌ایم تمام این جهات مختلف فشار را مستهلک و میرا کنیم و اقتدار با شکوه یک ملت را بر یک جهان دشمن آرایش‌یافته تحمیل کنیم.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: اگر می‌بینید در اوج مقابله، امنیت دارید، یعنی صاحب قدرت هستید. دکترین دشمن مبتنی بر نیرو و ضربه قاطع در نقطه قطعی است. دشمنِ ما از کشتن کودکان بیگناه ابایی ندارد. دشمن ما اگر بفهمد که شما می‌توانید از فضای تحریم او عبور کنید، شما را محاصره می‌کند و اگر می‌بینید که در این کشور تحریم بی اثر شده به این دلیل است که شما صاحب قدرت هستید.

فرمانده کل سپاه با اشاره به توقیف کشتی‌های ایرانی از سوی دشمنان و مقابله به مثل کشورمان در قبال شناورهای آن‌ها گفت: کشتی‌های ما را گرفتند، کشتی‌هایشان را گرفتیم. می‌خواستند کشتی‌های نفت را ما که در مسیر ونزوئلا بودند، بگیرند به محض اجرای رزمایش در مقابل چشمانشان منصرف شدند. بخشی از کشتی‌های ما در دریا را زدند، وقتی کشتی‌هایشان زده شد، فهمیدند با این کشور نمی‌توان درگیر شد.

وی عنوان کرد: اینکه شما امروز صادرات و وارداتتان با امنیت کامل صورت می‌گیرد به دلیل قدرت شماست و در این موضوع فرقی بین ترامپ و بایدن نیست. ما در زمان ترامپ به «عین‌الاسد» حمله و پهپاد فوق پیشرفته «گلوبال هاوک» را ساقط کردیم؛ لذا آن‌ها متوجه شدند که اگر بخواهند در مقابل ایران بایستند، ایران با تأثیری که بر اقتصاد جهانی دارد، می‌تواند جهان را تحت تأثیر حرکات خود قرار دهد. امکان و فضایی برای بیان برخی اقدامات ما نیست، ولی دشمن از آن‌ها آگاه است.

سرلشکر سلامی گفت: رهبر انقلاب در قلب همه این مخاطرت سنگین ایستاده است و کشور را به پیش می‌برد. تصویری که امروز از کشور ما وجود دارد، تصویر یک کشور تحریم‌شده نیست و همه اجزا و ارکان این نظام بدون تأثیرپذیری از سیاست بیگانگان بر اقتدار آن افزوده می‌شود.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: شرکت‌های خارجی از ایران قهر کردند و رفتند، اما امروز آیا صنعت نفت ما به آنها وابسته است؟ چه کسانی ستاره‌های خلیج فارس را ساختند و فاز‌های پارس جنوبی را به ستارگانی روی زمین بدل کردند. ما به عنوان سپاه در قرارگاه سازندگی‌مان ۳۶۰ طرح ملی را در دست اجرا داریم و ۱۰۰ طرح در نوبت افتتاح قرار دارند. من به رئیس جمهور شهید گفتم که شما می‌توانید ۱۳۰ هفته متوالی طرح‌های عظیم ملی را رونمایی کنید.

وی خاطرنشان کرد: در دوران شیوع کرونا مشاهده کردید که آمریکا در فرودگاه‌ها از فرانسه ماسک می‌دزدید، اما ما بهتر از کشور‌های پیشرفته‌ی جهان کرونا را مدیریت کردیم. آن‌ها می‌خواستند پنجره‌های دیپلماسی را روی ما ببندند، اما نتوانستند و کسانی که پرچم‌دار انزوای ما بودند به میدان تعامل با ما آمدند. در جهانی که فقط قدرت مفهوم دارد، وقتی اعتبار قدرت شما به رسمیت شناخته می‌شود، دشمن اراده‌ی قدرت شما را به رسمیت می‌شناسد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار