رئیس ستاد اربعین:

«کربلا طریق‌الاقصی» به عنوان شعار امسال راهپیمایی اربعین تعیین شد

میراحمدی شعار امسال اربعین را «کربلا طریق الاقصی» عنوان کرد و گفت: این شعار بین ایران و عراق مورد توافق قرار گرفت.
کد خبر: ۶۷۳۷۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹ - 19June 2024

به گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، «سیدمجید میراحمدی» رئیس ستاد اربعین امروز در سفر به استان خوزستان و بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت: سال گذشته مجموعا در رفت و برگشت یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر از مرز شلمچه عبور و مرور داشتند.

«کربلا طریق‌الاقصی» برای شعار امسال اربعین تعیین شد

میراحمدی با بیان اینکه مرز شلمچه دومین مرز ما در عملیات عظیم اربعین است و بعد از مرز مهران بیشترین تردد را در خود دارد، گفت: تغییری نسبت به سال گذشته نداریم و همچنان اتباع مقیم از مرز شلمچه و اتباع غیرمقیم از جمله زائران پاکستانی از مرز چذابه عبور خواهند کرد.

رئیس ستاد اربعین افزود: دولت عراق شرایطی برای زائران پاکستانی برای امسال قائل شده‌اند که مسائل محدودیت در تعداد است و حداکثر ۵۰ هزار نفر را تعیین کرده‌اند و از نظر سنی هم باید بالای ۵۰ سال باشند. البته ما علاقمند به تعدیل این شرایط بودیم، اما تابع تصمیمات دولت عراق هستیم ولی علاقمندی و توصیه‌های خودمان را مطرح می‌کنیم.

وی گفت: خدا را شکر ۵۲ عملیات عمرانی از امروز در مرز شلمچه آغاز شد و ان‌شاءالله امسال این مرز وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته خواهد داشت و همچنان مرزی خواهد بود که مورد استقبال زائران است.

میراحمدی درباره گرمای هوای و تمهیدات لازم در این زمینه برای زائران نیز عنوان کرد: یکی از تاکیدات اصلی ما برای مدیریت عملیات اربعین موضوع گرمای هوا و مراقبت از سلامتی زائران در برابر گرمای شدید آب و هواست؛ همین امروز که ما مرز شلمچه هستیم دما ۵۰ درجه است و حتی ممکن است در اربعین با افزایش دما هم مواجه باشیم. اقداماتی که آغاز کرده‌ایم مواردی از جمله بحث توسعه سایبان، تامین آب و یخ و تسهیل در سرعت عبور و مرور زائران است. ضمن این که عزیزان عراقی هم در همین راستا اقداماتی را شروع کرده‌اند. البته وضعیت ما خیلی بهتر است و ان‌شاءالله وضعیت عزیزان عراقی هم سال به سال بهتر شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بیان کرد: مدیریت سفر از سوی زائران در مقابل گرمای هوا نیز به این موضوع کمک می‌کند. ضمن این که آماده سازی وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر را هم برای درمان و مقابله با گرمازدگی داریم و تمهیداتی، چون احداث تونل‌های سرد و پیش بینی دارو و سرم‌های مورد نیاز و سایر امکانات اندیشیده شده است و مشکلی نداریم.

رئیس ستاد اربعین درباره شعار اربعین امسال نیز گفت: شعار امسال «کربلا طریق الاقصی» است که بین ما و عزیزان عراقی مورد توافق قرار گرفت. این نیز به دلیل شرایط مظلوم مردم غزه است که البته با اقتدار مقابل جنایتکاران تاریخ ایستاده اند و ان شاءالله این حرکت، اقدامی در راستای حمایت از آن‌ها باشد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها