رییس مرکز پزشکی حج و زیارت خبر داد؛

فوت ۱۲ زائر ایرانی از ابتدای عملیات حج

مرعشی  از فوت ۱۲ زائر ایرانی تا پایان عملیات ایام تشریق خبر داد.
کد خبر: ۶۷۳۸۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷ - 19June 2024

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «سیدعلی مرعشی» رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در پایان عملیات بهداشتی درمانی ایام تشریق اظهار داشت: از آغاز عملیات حج تا پایان ایام تشریق ۱۲ نفر فوت کردند که ۵ نفر آنان تا قبل از شروع ایام تشریق بوده است.

فوت ۱۲ زائر ایرانی از ابتدای عملیات حج

مرعشی با بیان اینکه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام تشریق مکاتب نه گانه در عرفات و منا فعال بودند، افزود: مجموع خدمات ارائه شده توسط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در این ایام در عرفات؛ منا و مشعرالحرام بالغ بر ۳۲ هزار ویزیت بوده است و ۱۷۶ نفر هم در بیمارستان‌های صحرایی عرفات و منا و درمانگاه‌ها برای مداوا بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت افزود: در این مدت در مکاتب نه گانه در عرفات و منا پزشکان در شیفت‌های شبانه روزی مشغول ارائه خدمات بودند و مجموع ویزیت‌های انجام شده در مجموعه‌های مکاتب مذکور ۲۸ هزار مورد بوده است.

وی به همکاری مناسب بین مرکز پزشکی حج و زیارت و سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای ارائه خدمات در ایام تشریق اشاره کرد و ضمن تقدیر از سازمان حج و بعثه گفت: علی رغم اینکه تعداد مراجعات زائران ایرانی نسبت به سال گذشته به مراکز ما بیشتر بود ولی خدمات کاملاً روان انجام شد.

مرعشی افزود: در ایام تشریق، کاروان وقوف اضطرای شامل ۳۷ بیمار بود که خوشبخانه به وقوف عرفات و منا رفتند و برگشتند و برای ادامه مداوا در بیمارستان بستری شدند.

وی افزود: دارو‌ها و تجهیزات مورد نیاز نیز در ایام تشریق به مقدار کافی وجود داشت و کمبودی احساس نشد.

مرعشی خاطرنشان کرد: عملیات جمعیت هلال احمر در مراسم حج ادامه دارد و آن دسته از حجاجی که سلامت آنها با مشکل مواجه شده است، تحت مراقبت‌های درمانی به کشور باز خواهند گشت.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها