بازدید هیات عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

هیات عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین به سرپرستی رییس دانشکده مدیریت نظامی این دانشگاه، از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.
کد خبر: ۶۷۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸ - 20June 2024

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، هیات عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین به سرپرستی سرلشکر «وو فنگ مینگ» رییس دانشکده مدیریت نظامی این دانشگاه، با حضور در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از این مجموعه ملی بازدید کردند.

هیات مذکور با حضور در یادمان شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، با همراهی سردار «نادر ادیبی» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از تالارهای هفتگانه موزه و سراسرنمای مقاومت شهید سلیمانی بازدید و در جریان وقایعی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پیشرفت‌های پس از آن، اقدامات و مجاهدت‌های جبهه مقاومت و نیز خباثت‌های گروه منحوس داعش در عراق و سوریه قرار گرفتند.

بازدید هیات عالی‌رتبه دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

سردار «نادر ادیبی» مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، در جریان این بازدید اظهار داشت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) رژیم بعث عراق با همراهی و کمک دشمنان ملت ایران با هدف خارج کردن انقلاب ملت ایران از مدار و ظرفیت‌های خودش، جنگ وسیعی را علیه کشور ما آغاز کردند؛ اما احاد ملت ایران با پشتیبانی نیرو‌های مسلح، نیرو‌های بسیج مردمی و رهبری مقتدرانه حضرت امام خمینی (ره) در برابر این هجوم گسترده مقاومت و ایستادگی کردند و با تقدیم قریب به ۲۲۰ هزار شهید به عهد و بیعت خود با امام راحل وفا کردند و سرزمین‌های زیادی را که در آغاز جنگ به تسخیر دشمن درآمده بود، آزاد کردند.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ملت ایران را مصداق «مظلومِ مقتدر» عنوان کرده و افزود: مردم ما در جنگ ثابت کردند که می‌توانند روی پای خود بایستند و توانستند آزادی و استقلال خودشان را حفظ کنند و با آموزه‌های به‌دست آمده از دوران دفاع مقدس و با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه‌الله) امروز شاهد پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌های نظامی، علمی، هسته‌ای و... هستیم؛ به‌طوری که در دنیای امروز جمهوری اسلامی ایران به یک الگوی کامل برای تمامی آزادی‌خواهان و مستضعفان دنیا تبدیل شده است.

سردار ادیبی گفت: از حضور شما در این مجموعه بسیار خرسندیم و امیدواریم این مجموعه توانسته باشد گوشه‌ای از مجاهدت‌ها و پیشرفت‌های ملت سربلند ایران اسلامی را به شما عزیزان ارائه داده باشد.

سرلشکر «وو فنگ مینگ» رییس دانشکده مدیریت نظامی دانشگاه دفاع ملی ارتش خلق چین نیز در این دیدار گفت: حضور در این مجموعه از پروژه‌های مهم سفر ما به ایران است و شما در این مجموعه عظیم با طراحی فوق‌العاده و بسیار جذاب، دستاورد‌های انقلاب ایران را به خوبی به نمایش گذاشته‌اید.

وی خاطرنشان کرد: احساس من این است که ملت شما با هدایت‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، استقلال و آزادی خود را دنیای امروز به دست آورده است و به همین خاطر ما احترام زیادی را برای ملت ایران و شهدای شما قائلیم و پیشرفت‌های روزافزون را برای شما آرزومندیم.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها