تاکید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر افزایش سهم بانوان در مدیریت کشور

سرلشکر باقری مشارکت فعال زنان در افزایش ساختار قدرت کشور، توسعه فرهنگی و حوزه دفاع و امنیت ملی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب را حائز اهمیت دانست و بر آمادگی مراکز علمی نیرو‌های مسلح برای تحقیق و پژوهش در این حوزه تأکید کرد.
کد خبر: ۶۷۴۳۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵ - 23June 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با جمعی از بانوان نماینده مجلس و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

سرلشکر باقری پس از استماع دیدگاه‌ها و نظرات، ضمن ابراز خرسندی از حضور بانوان نماینده مجلس و بانوان فعال فرهنگی و رسانه‌ای در ستاد کل و تبریک اعیاد قربان و غدیر، جایگاه زنان را در پیشبرد روند رشد کشور فزاینده دانست و تأکید کرد: رشد چشمگیر حضور زنان در مقاطع تحصیلات عالیه دانشگاهی کشور و تصدی مسئولیت‌های کلیدی در حوزه‌های مختلف، مؤید نگاه راهبردی امامین انقلاب به بانوان است.

وی بر روشنگری نقش سازنده زنان برای ارکان حاکمیت توسط بانوان نماینده مجلس و فعالان فرهنگی تأکید و بیان کرد: شما بانوان فرهیخته به عنوان مشاوران اصلی نظام در حوزه زنان باید نقشه راه، راهبرد‌ها و راهکار‌های اجرایی افزایش سهم بانوان در تمام سطوح حکمرانی کشور را تدوین و ارائه کنید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: حصول این هدف مستلزم کار گسترده تحقیقاتی و پژوهشی در مجامع دانشگاهی و اندیشه‌ورزی است.

سرلشکر باقری مشارکت فعال زنان کشور در جامعه‌پردازی، تمدن‌سازی، افزایش ساختار قدرت کشور، افزایش وفاق ملّی، توسعه فرهنگی، حوزه دفاع و امنیت ملی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب را حائز اهمیت دانست و بر آمادگی دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های نیرو‌های مسلح برای تحقیق و پژوهش در این حوزه تأکید کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

بررسی نقش نهاد‌های کشوری و لشکری در واکاوی میزان توفیقات و ناکامی‌ها، به‌خصوص در حوزه بسیج بانوان از دیگر مباحثی بود که در جلسه رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بانوان نماینده مطرح شد.

سردار باقری همچنین بر افزایش سهم بانوان در مدیریت کشور از پائین‌ترین سطوح تا مناصب عالی نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان این دیدار از بانوان نماینده و فعالان فرهنگی حاضر در نشست درخواست کرد تا راهکار‌های افزایش حضور بانوان در سطوح مختلف حوزه دفاع و امنیت را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار