دریادار سیاری:

انتخاب اصلح خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان است

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: انتخاب اصلح خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان است و جایگاه کشور را در سطح جهان بالا می‌برد.
کد خبر: ۶۷۴۶۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲ - 24June 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در ششمین همایش تخصصی «روز رسته حقوق در ارتش» که با عنوان «آزمون سخت حقوق بین‌المللی در آئینه فلسطین» در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، اظهار داشت: در بحث غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی‌گناه غزه باید توجه داشت که قطعاً پیروز این صحنه مردم فلسطین هستند؛ اما در قبال این جنایات این سوال پیش می‌آید که مدعیان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی کجا هستند؟

دریادار سیاری

دریادار سیاری ادامه داد: سوال همه آزادی‌خواهان جهان این است که کاربرد مجامع بین‌المللی در قبال جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و کشتار زنان و مردان، کودکان و غیرنظامیان چیست و چرا از این جنایات جلوگیری نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف کشور‌های اسلامی در قبال مردم مظلوم فلسطین اشاره و عنوان کرد: سران و حاکمان کشور‌های اسلامی باید اقدامات عملی و راهبردی خود برای فشار بر مجامع جهانی در جهت توقف ماشین کشتار رژیم صهیونیستی در غزه را افزایش دهند تا در میدان شاهد اثرات مثبت این اقدامات باشیم.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تأکید بر اینکه مقاومت در نهایت پیروز و سربلند است، گفت: مطمئناً مجاهدت و مقاومت فلسطینیان در نهایت به پیروزی آن‌ها در برابر رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد.

امیر سیاری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت امور حقوقی در ارتش اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل از توانمندی‌های یک فرمانده محسوب شده و سبب می‌شود تا یک سازمان در مسیر رشد و تعالی حرکت کند و به بیراهه نرود.

وی افزود: در واقع اجرای قوانین و مقررات و اشراف حقوقی بر مسائل، ضامن موفقیت سازمان در انجام مأموریت‌ها بوده و موجب سالم ماندن سازمان، کارکنان و مسئولان می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش، ناآگاهی و مسلط نبودن بر مسائل حقوقی را از آفات سازمان‌ها دانست و اظهار داشت: اگر قوانین و مقررات به دلیل عدم اطلاع و اشراف حقوقی اجرا نشود، آن سازمان در آینده با آسیب‌های جدی مواجه خواهد شد.

دریادار سیاری با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه، یک سازمان نیروی انسانی باتجربه است، گفت: نیرویی که سال‌ها تلاش کرده تا به سازمان خود خدمت کند، امکان دارد به علت عدم بهره‌گیری از مشاوره حقوقی و ناآگاهی نسبت به مسائل قانونی در وهله نخست به خود و در مرحله دوم به سازمان مطبوعش آسیب برساند.

وی بیان کرد: بدون تردید اجرای قوانین و مقررات نیاز به علم، دانش و آگاهی دارد و در واقع امروز فعالیت حقوقی یک امر کاملاً تخصصی محسوب می‌شود؛ بنابراین باید بستر‌های لازم جهت بهره‌گیری مستمر از کارشناسان حقوقی وجود داشته باشد تا در راستای ارتقای توان نیرو و سازمان به بهترین نحو از توانمندی‌های آنان استفاده شود.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تأکید کرد: ما باید در حوزه امور حقوقی به نحوی عمل کنیم که نیاز واقعی سازمان و رده‌های تابعه برطرف شود و کارشناسان این حوزه باید به میزان اهمیت کار خود در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های سازمان توجه داشته باشند و بدانند که عملکرد صحیح‌شان تا چه اندازه می‌تواند در هدایت مجموعه به سمت رشد و تعالی، مؤثر واقع شود.

امیر سیاری با اشاره به اینکه بسیاری از مسائل حقوقی در سطح نیرو‌ها قابل حل و فصل شدن است، گفت: اقدامات پیشگیرانه ما باید به گونه‌ای باشد که کمتر نیازمند استفاده از مراجع قضائی و محاکم باشیم و در این زمینه، اداره قوانین و امور مجلس ارتش اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده که قابل تقدیر است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که انتخابات عامل حیات نظام و مظهر استقلال، خداباوری، فرصت تجدید قدرت نظام و وصل‌کننده مردم به بدنه اجرایی است.

وی افزود: دشمن با همه امکانات تلاش دارد تا راهبرد خود مبنی بر ناامن‌سازی را پیش ببرد و با ایجاد ناامیدی میان مردم و دو قطبی‌سازی کاذب تلاش می‌کند که شرایط را به نفع اهداف خود پیش ببرد؛ اما وظیفه ما تلاش برای افزایش مشارکت و تمام تلاش ما در جهت افزایش بازدارندگی است. انتخابات اثر مستقیمی بر بازدارندگی دارد و مانند دفاع مقدس، حضور مردم توطئه‌های مختلف دشمن را خنثی می‌کند.

دریادار سیاری با بیان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات، مردمی بودن انقلاب و ثبات کشور را نشان می‌دهد، گفت: با مجاهدت‌های انجام‌شده، کشور ما از ثبات بالایی برخوردار است؛ مشارکت مردم این ثبات را افزایش می‌دهد و گویای قدرت نرم کشور ماست.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: انتخاب اصلح خنثی‌کننده توطئه‌های دشمنان است و جایگاه کشور را در سطح جهان بالا می‌برد؛ پس اگر ایران آباد و آزاد می‌خواهیم، همه باید در روز جمعه پای صندوق‌های رأی حاضر شویم.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار