رئیس ستاد انتخابات لرستان:

توزیع دستگاه‌های احراز هویت برای برگزاری انتخابات در لرستان

رئیس ستاد انتخابات لرستان از توزیع دستگاه‌های احراز هویت در سطح شهرستان‌های استان برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد.
کد خبر: ۶۷۵۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۴ - 28June 2024

توزیع دستگاه‌های احراز هویت برای برگزاری انتخابات در لرستانبه گزارش دفاع‌پرس از لرستان، «احسان یاوری» رئیس ستاد انتخابات لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به‌منظور اطمینان مردم و نامزد‌ها بر سر هر صندوق نیز یک نفر نماینده نامزد‌ها حاضر خواهد بود و در این راستا ستاد‌های مرکزی نامزد‌ها مسئولان استانی را به وزارت کشور اعلام و متعاقباً به استان معرفی و مسئولان شهرستانی نیز مشخص شده‌اند.

وی گفت: اگر تعداد نامزد‌ها شش و کمتر از شش باشد به‌ازای هر صندوق یک نماینده در هر صندوق ثابت یا سیار، شهری یا روستایی حضور خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات لرستان، افزود: اخذ رأی در تمام کشور به‌صورت دستی، اما احراز هویت همچون انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت الکترونیک است که البته دستگاه‌ها به‌روزرسانی و در سطح شهرستان‌ها نیز توزیع و آموزش‌های لازم به کاربران داده شده است.

یاوری، گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی پوشش برخط شعب حدود ۹۸ درصد بود؛ اما در این انتخابات بالای ۹۹ درصد پوشش به‌صورت برخط خواهد بود که اقدام خوبی از دولت سیزدهم است.

وی افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی از مجموع ۲۱۰ هزار مشارکت، کمتر از دو درصد استعلام‌ها یعنی حدود چهارهزار نفر غیربرخط (آفلاین) بود و در این انتخابات نیز حدود یک درصد غیربرخط خواهد بود که ناشی از توسعه زیرساخت‌ها در دولت سیزدهم بوده است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با اشاره به اینکه توسعه فیبر نوری اقدام بسیار بزرگی است که در دولت سیزدهم انجام شده است، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۴ پوشش کاملی در شهر‌ها تا درب منازل خواهیم داشت که اقدام بزرگی در شبکه ارتباطی کشور بود.

یاوری، همچنین با اشاره به مدارکی که رأی‌دهندگان می‌توانند همراه داشته باشند، گفت: تمامی رأی‌دهندگان باید ۱۸ سال تمام داشته و تنها یک‌بار با ارائه کارت ملی یا شناسنامه می‌توانند رأی دهند.

وی اظهار کرد: شمارش آرا به‌صورت دستی و با حضور اعضای صندوق خواهد بود و پس از پایان رأی‌گیری به‌صورت هماهنگ انجام خواهد شد و صندوق‌های سیار نیز بعد از اعلام پایان رأی‌گیری شمارش می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات لرستان، عنوان کرد: در این انتخابات به‌هیچ‌وجه در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها اعلام نتیجه نخواهیم داشت و اعلام‌ها از طریق وزارت کشور به‌صورت متمرکز خواهد بود.

یاوری با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور فقید مظهر مردم‌داری، خدمتگزاری، اخلاص، پاک‌دستی، خویشتن‌داری، اخلاق و روحیه جهادی بود، گفت: شهید جمهور ترازی از مدیر اسلامی را ترسیم کرد که ملاک مدیریت در نظام اسلامی خواهد بود و همه مسئولان باید به رئیس‌جمهور شهید تاسی کنند.
انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها