امام جمعه لامرد:

رئیس جمهور منتخب در انتخاب کارگزاران دقت کند

حجت الاسلام «آزاد» گفت: رئیس جمهور منتخب مردم ایران باید در انتخاب کارگزاران دقت کند و کسانی را برگزینند که با مبانی انقلاب زاویه نداشته باشند.
کد خبر: ۶۷۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۹ - 28June 2024

رئیس جمهور منتخب در انتخاب کارگزاران دقت کندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از فارس، حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد آزاد» امام جمعه لامرد در خطبه های نماز جمعه امروز این شهر که در مصلی الغدیر برگزار شد، با توجه به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و سرنوشت ساز بودن این انتخابات اظهار داشت: هیچ وقت باور ما بر این نبود که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به خاطر شهادت رئیس جمهور باشد و چهل روز قبل آیت الله رئیسی به اتفاق همراهان در حادثه بالگرد به شهادت رسیدند و این حادثه برای جامعه جهانی و ملت ما غیرقابل تصور بود.

وی گفت: سیدحسن نصرالله سیدمقاومت در سخنرانی خود در تهران به اینکه ملت ایران امروز در حال رقم زدن یک امر خطیر و بزرگی که همان انتخابات است انجام خواهد شد و این مهم اهمیت دارد زیرا چشم جامعه جهانی به ایران اسلامی است.

خطیب جمعه لامرد افزود: این خیلی شفاف است و در راس آن استکبار جهانی با برنامه ریزی قرار بود به لبنان حمله کند اما به خاطر انتخابات ایران امروز و فردا می کنند تا نتیجه انتخابات ایران چه می شود.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: انتخابات ایران مهم است که مردم چه رئیس جمهوری را انتخاب کنند رئیس جمهوری همچون آیت الله رئیسی که بتواند رئیس جمهور ملعون آمریکا را سرجایش خودش بنشاند و ترامپ لعنتی با وقاحت تمام در سخنرانی انتخاباتی اش به صراحت اعلام می کند که من حاج قاسم را کشته ام.

وی تاکید کرد: باید رئیس جمهوری را انتخاب کرد که تو‌ دهنی محکمی به مسبب اصلی قاتل شهید سلیمانی و اینکه اعلام کند انتقام سختی را از او خواهیم گرفت پس باید رئیس جمهوری را انتخاب کرد که راه شهید رئیسی را ادامه دهد.

امام جمعه لامرد گفت: ملت ایران باید با انتخاب خود جواب محکمی به یاوه گویی های دشمنان بویژه مسببان شهادت سردار سلیمانی باشد.

حجت الاسلام آزاد در خطاب به رئیس جمهور منتخب که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بوده این است که در انتخاب کارگزاران باید باید افرادی را انتخاب کرد که ذره ای با مبانی انقلاب زاویه نداشته باشند.

وی افزود: جایگاه جمهوری اسلامی در جهان در جایی است که برای تکمیل دولت اسلامی کسانی که قرار است کارگزار و مسوولین این جامعه باشند باید نگاهی دقیق به مبانی انقلاب و اسلام داشته باشند و اگر غیر از این باشد نمی تواند بار مسوولیت را به سرانجام برساند و قرار نیست به عقب برگردیم.

وی تصریح کرد: با مدیریت حکیمانه، مجاهدانه و عالمانه شهید رئیسی به اینجا رسیده است که نباید هیچ نگاه منفی به دین داشته باشند و هر عزیزی بعنوان رئیس جمهور انتخاب شد باید به نحو احسن در انتخاب کارگزاران دقت داشته باشد.

خطیب جمعه لامرد در بخش دیگری از سخنان خود به بیست وپنجم ذی‌الحجه یعنی روز خانواده اشاره کرد و گفت: دنیای غرب تنها نهاد مقدس بشری یعنی خانواده را در جامعه خود از بین برده و با نگاه اشتباه به خانواده بعظا در کشور ما هم متاسفانه دچار آن شده و در غرب با نگاه غربی به لجن کشیده شده و حالا نیروی کار در جامعه ندارند.

وی ادامه داد: در بحث جمعیتی در دهه ۶۰ با اشتباهی مواجه شدیم که مسوولین به شرایط اسف‌بار جمعیتی رساندند و رهبری بارها بر سیاست جمعیت آوری تاکید کردند و در نگاه اول مردم باید نگاه به خانواده را با  گفتمانی نو عوض کرد و ازدواج های بی هنگام نتیجه این تفکر است.

امام جمعه لامرد گفت: نتیجه ازدواج دیرهنگام باعث عدم فرزندآوری، طلاق های زودهنگام و... می شود و در دین ما که نهاد خانواده مقدس ترین آن است باید توجه کرد و نخبگان و بزرگان نسبت به این آسیب ها توجه داشته باشند.

وی به چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و‌دهیاری ها اشاره کرد و گفت: با حمایت هایی که دولت به روستاها در بحث توزیع عادلانه سرانه داشته است پیشرفت خوبی کرده، اما در شهرداری ها مشکلاتی داریم که از شورا و شهردار لامرد می خواهیم که این خدماتی که باید در خور شأن مردم ما باشد نیست و باید توجه کرد.

حجت الاسلام آزاد افزود: شهردار و شورای شهر لامرد نسبت به خدمات رسانی به شهروندان اهتمام جدی تری داشته باشند و بعضی از نواقص که در شهر لامرد وجود دارد را برطرف کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها