نماینده ولی فقیه در یزد:

رویکرد قرآنی اداره ارشاد یزد تداوم داشته باشد

آیت‌الله ناصری در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران اتحادیه موسسات قرآنی استان ضمن تقدیر از حمایت های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه‌های قرآنی خواستار تداوم این رویکرد شد.
کد خبر: ۶۷۵۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۸ - 30June 2024

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «ناصری» نماینده ولی فقیه در استان یزد در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اظهار داشت: قرآن برنامه جامع خداوند برای زندگی سالم و معنوی انسان‌هاست و هرچقدر مفاهیم نورانی قرآن بیشتر در جامعه نشر و ترویج یابد، سلامت معنوی جامعه تضمین خواهد شد.

آیت‌الله ناصری ضمن تقدیر از رویکرد قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دولت سیزدهم و حمایت‌های مادی و معنوی از برنامه‌های قرآنی گفت: در دولت سیزدهم شاهد توجه مدیران استانی به حوزه قرآن بودیم و این رویکرد باید همچنان تداوم یابد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد طرح بالندگی ۴ هزار حافظ قرآن کریم را طرحی ماندگار و با برکت توصیف کرد و افزود: این طرح که از استان یزد شروع شد و اکنون به عنوان یک طرح قرآنی در سرتاسر کشور اجرا می‌شود، عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ثمرات خود را در آینده نشان خواهد داد و مسیر تربیت حافظان قرآن در استان و کشور را هموار خواهد کرد.

در این دیدار احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ضمن تبیین فعالیت‌های قرآنی در دولت سیزدهم به تخصیص بیش از ۱۱ میلیارد تومان به حمایت از برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی استان در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: نگاه ما به قرآن، ویترینی نیست و با جدیت در این زمینه برنامه ریزی و اقدام کردیم و امروز بعد از گذشت بیش از ۲ سال، کارنامه قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد قابل دفاع است.

وی همچنین از اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به فعالان قرآنی خبر داد و گفت: یکی از رویکرد‌های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در دولت سیزدهم، حمایت از مربیان و فعالان قرآنی است که بتوانند در این مسیر فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها