تقلای ۹۰۰ نظامی صهیونیست برای بازنشستگی پیش از موعد

آمارهای منتشرشده از منابع صهیونیستی حاکی از آن است که دست کم ۹۰۰ افسر صهیونیست در رتبه های مختلف نظامی خواستار بازنشستگی پیش از موعد از خدمت در ارتش اسرائیل شده‌اند.
کد خبر: ۶۷۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۵ - 02July 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد نزدیک به ۹۰۰ افسر در درجات نظامی مختلف ارتش اسرائیل در طول یک سال اخیر خواستار بررسی پرونده پایان خدمت خود شده اند.

۹۰۰ نظامی صهیونیست در صف بازنشستگی پیش از موعد

این در شرایطی است که این رقم  در طول سال‌های گذشته به طور میانگین از عدد ۱۵۰ فراتر نمی‌رفت.

پیش از این نشریه «هاآرتص» نیز درگزارشی مدعی شده بود که ده‌ها نفر از نظامیان ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی با ارسال نامه‌های مکتوب به مراکز فرماندهی خود اعلام کرده‌اند که حتی در صورت تعیین مجازات هرگز به خدمت نظامی در ارتش اسرائیل بازنخواهند گشت.

در ماه‌های اخیر همزمان با تداوم جنگ در غزه و ضربات سنگین وارده به ارتش اسرائیل در نبرد با حزب الله در شمال سرزمین‌های اشغالی، اخبار متعددی در مورد خروج بسیاری از نظامیان ذخیره ارتش اسرائیل به خارج از سرزمین‌های اشغالی بدون ابلاغ به مراکز فرماندهی ارتش اسرائیل متشر شده است.

همزمان با تشدید بحران نیروی انسانی در ارتش اسرائیل، «یوآو گالانت»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جلسه روز دوشنبه کمیته امنیت و سیاست خارجی کنست که در پشت در‌های بسته تشکیل شد خواستار جذب فوری ۱۰ هزار نظامی جدید در ارتش شد و از ضرورت پیگیری روند رسیدگی به پرونده ۱۵ هزار نظامی ذخیره ارتش اسرائیل که از خدمت در ارتش اسرائیل استنکاف ورزیده اند، سخن گفت.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این جلسه از توافق به منظور افزایش ۵ درصدی نسبت مشارکت حریدیان در ارتش رژیم صهیونیستی به صورت سالانه خبر داد و افزود: در حال حاضر امکان جذب نزدیک به ۳۰۰۰ هزار نظامی حریدی را خواهیم داشت و متعهد هستیم که پس از ۵ سال، ضریب حضور حریدیان در ارتش اسرائیل را تا ۵۰ درصد افزایش دهیم.

گالانت با اشاره به مخالفت‌های گسترده در جامعه حریدی به ویژه از سوی خاخام‌های بلندپایه صهیونیست اضافه کرد: ترجیح می‌دهد این روند به صورت سازمان‌یافته و نه از طریق وضع قانون صورت پذیرد تا بدین شکل از مخالفت جامعه حریدیان برای خدمت در ارتش اسرائیل کاسته شود.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار