امام جمعه اصفهان:

باید فردی که با انقلاب و امام(ره) زاویه نداشته باشد را انتخاب کنیم

آیت‌الله «طباطبایی‌نژاد» شرایط کنونی را برای مشارکت و حضور پای صندوق های رأی مهم دانست و گفت: زمان آن است که به شدت پای صندوق حاضر شویم و فردی که با انقلاب و امام(ره) زاویه نداشته باشد را انتخاب کنیم.
کد خبر: ۶۷۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱ - 03July 2024

باید فردی که با انقلاب و امام(ره) زاویه نداشته باشد را انتخاب کنیمبه گزارش دفاع‌پرس از اصفهان، آیت الله «سیدیوسف طباطبایی‌نژاد» نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در دیدار وزیر کشور با اشاره به پیگیری های انجام شده در مورد پروژه آب ماندگار و تصفیه خانه و سنگینی مقدمات اجرای این پروژها اظهار داشت: استان اصفهان نیاز فراوانی به آب دارد، زیرا اصفهان زمین زیادی داشته و حتی می توان با این آب، هوای منطقه را تعدیل کرد.

وی با بیان خدمات شهید جمهور به ملت و کشور و ضایعه نبود چنین خادمانی برای کشور و قدرندانستن نعمت وجود این شهید گفت: شهید آیت الله رئیسی در دوران خدمت خود به گونه ای عمل کرد که کار گذشتگان به فراموشی سپرده شد و کار برای افرادی که در آینده درمسئولیت قرار می گیرند دشوار شد.

عضو خبرگان رهبری برخی حوادث تلخ را زمینه تحقق رخدادهایی به نفع جبهه حق عنوان کرد و ادامه داد:  به عنوان مثال درباره امام رضا(ع) می گوییم حضرت غریب الغربا هستند و در تبعید به شهادت رسیدند، اما اگر حضرت درمدینه به شهادت می رسیدند آثاری که اکنون وجود دارد به جا نمی ماند ولذا اکنون ایران و شیعه به وجود امام رضا(ع) قدرت یافته اند.

وی در ادامه با تاکید بر این که در جبهه جنگ و دوران دفاع مقدس نیز افرادی که در جبهه حضور داشتند اندکی از جمعیت کشور بودند و همه مردم درگیر جنگ نبودند تصریح کرد: در قرآن کریم نیز خداوند می فرماید " وَمَا أَكْثَرُ النَّاسِ وَلَوْ حَرَصْتَ بِمُؤْمِنِينَ"  یعنی تو هر چند جهد و ترغیب در ایمان مردم کنی باز اکثر آنان ایمان نخواهند آورد.

وی افزود: اگر تعداد مومنین اندک نیز باشد تا زمانی که بدانند چه کاری انجام دهند کثرت مهم نیست، لذا باید افراد خوب و کارآمد را انتخاب کنیم و به حزب و گروه و رفیق اعتنا نکنیم. 

وی اضافه کرد: از مدیریت کار زیادی بر می آید و آن مقدار که از مدیریت کار درست می شود از بودجه و پول برنمی آید ولذا باید فردی مدیر، مدبر و حکیم انتخاب کرد و به کار گرفت، چرا که این افراد همیشه کار کرده اند و از این دست افراد در کشور داریم و تنها باید آنها را پیدا کنیم. 

امام جمعه اصفهان شرایط کنونی را برای مشارکت و حضور پای صندوق های رأی مهم دانست و گفت: زمان آن است که به شدت پای صندوق حاضر شویم و فردی که با انقلاب و امام(ره) زاویه نداشته باشد را انتخاب نماییم.

وی با اشاره به تعبیر شهید بهشتی(ره) درباره خدمت عنوان کرد: شهید بهشتی فرمودند "ما شیفتگان خدمت هستیم، نه تشنگان قدرت"  لذا افرادی که به دنبال خدمت هستند و هر فردی که می تواند کاری انجام دهد باید انتخاب شوند و برخی در مکتب شیفتگان خدمت قرار دارند و قدرت برای آنها مطرح نیست.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطر نشان کرد: تعبیری امیرمومنان(ع) دارد که کوتاه و جالب است و مرگ و زندگی واقعی را معنا می کنند و می فرمایند " فَالْمَوْتُ فِي حَيَاتِكُمْ مَقْهُورِينَ وَ الْحَيَاةُ فِي مَوْتِكُمْ قَاهِرِينَ " و این مبنا است و گروهی که آمریکا را کدخدا می دانند، باید پرسید که آیا واقعا زنده هستند، هم چنان که برخی از کشورهای عربی که می توانند به غزه کمک کنند جرأت این کار را ندارند.

وی با بیان آیه 120 سوره مبارکه بقره وعدم تبعیت از یهود و نصاری و دشمنی آنها با اسلام گفت: باید قوه و فهم مقابله با دشمن و زیربارغیرخدا نرفتن را داشت و این مختص انسان های زنده است.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: مقهورغیرخدا، مرده است و ما باید این مبانی اسلام را در ادارات و مراکز مختلف توضیح دهیم و این مسئله بیان شود که ما برای حکومت خود نیامده ایم، بلکه برای حاکم شدن اسلام آمده ایم. 

وی افزود: فرق ما با غرب در همین نکته است، در حالی که این مکتب، مکتب الهی است و این همه شهید برای این مسیر داده شد که اسلام حکومت کند ولذا ما درصدد جا به جا نمودن افراد در مناصب نیستیم.

وی درنیافتن وعدم فهم خط انبیاء و امامان را سبب نشناختن هدف جهادها و شهادت ها بیان کرد و افزود: این مسیر نیز باید اصلاح شود هم چنان که پس از انقلاب بسیاری از انقلابی ها ریزش کردند و یا پس از جنگ، بسیاری از اهل جبهه ریزش نمودند.

 «احمد وحیدی» وزیر کشور در ابتدای این دیدار با اشاره به افتتاح برخی از پروژه های اصفهان اظهار داشت: امروز افتتاح دو واحد کارخانه کاشی سازی رقم خورد که از جمله پروژه هایی بود که پس از سال ها رکود؛ طی دو سال گذشته مجدد فعال سازی شده اند.

 وی افزود: هم چنین برخی از پروژه های مهم و اولویت دار استان که سال ها مردم اصفهان چشم انتظار آن بودند و نیاز به پشتیبانی هایی داشت به ثمر رسید که شامل پروژه های آبی استان نیز بود.

  وحیدی با اشاره به پروژه تصفیه خانه و مطالعات و بحث های فنی و درگیر بودن پروژه با برخی از مسائل اجتماعی و پیگیری مسائل آن توسط دولت گفت: در زمان تکمیل سعی می شود بخش اعظمی از این آب در فراوری های معدنی استفاده شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون در حوزه گیاهان آب شور نیز سرمایه گذار وجود دارد و مذاکره کرده و مایل هستند که در منطقه از شورآبه ها استفاده کنند ولذا ابهامی که درباره آب اصفهان وجود داشت با آب ماندگار رفع می شود.

انتهای پیام

نظر شما
پربیننده ها