توصیه‌های پلیس به رانندگان در ایام محرم

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ضمن توصیه به رانندگان در ایام محرم گفت: نقص در سیستم روشنایی، نمره منفی دارد.
کد خبر: ۶۷۷۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۳ - 06July 2024

توصیه‌های پلیس به رانندگان در ایام محرمبه گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، سرهنگ «علی اصغر شریفی» رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ضمن توصیه پلیس به رانندگان در ایام محرم ۱۴۰۳ ضمن تسلیت به مناسبت آغاز ماه محرم و فرا رسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش گفت: در این ایام عزاداران تا پاسی از شب بیرون هستند و بیشتر تردد مردم شب هنگام اتفاق می‌افتد.

وی افزود: رانندگان حتماً قبل از روشن کردن خودرو، سامانه روشنایی را بررسی و از سالم بودن چراغ‌ها اطمینان حاصل کنند.
سرهنگ شریفی گفت: چندین بار تاکید شده که اگر سامانه روشنایی خودرو خراب باشد جزو نقص فنی محسوب شده، طبق جدول تخلفات حادثه ساز به راننده نمره منفی تعلق می‌گیرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت:عابران پیاده نیز به پاس و احترام این ایام پوشش تیره بر تن دارند و کمتر در معرض دید رانندگان قرار می‌گیرند که رانندگان باید به این موضوع توجه داشته و تردد‌های عابران پیاده را به دقت بررسی و رؤیت کنند تا از تصادفات احتمالی جلوگیری شود.

وی گفت: رانندگان گرامی به ویژه در این ایام همکاری لازم را با پلیس راهور تهران بزرگ که جهت نظم دهی خودرو‌ها و مورب پارک کردن وسایل نقلیه در اطراف تکایا و حسینیه‌ها مستقر هستند داشته باشند.

سرهنگ شریفی گفت: رانندگی با سرعت مطمئنه نیز در این ایام بیشتر مورد تاکید پلیس است، زیرا احترام به قانون و رعایت سرعت‌ها می‌تواند جلوی بسیاری از حوادث و تصادفات را مخصوصاً در شب‌ها بگیرد.

این مسئول ادامه داد: رانندگان همچنین مراقب تردد کودکان در اطراف هیئت‌ها و مساجد در این ایام باشند چرا که قد و قواره آنان از دیگران کوتاه‌تر است و کمتر در معرض دید شما هستند و بیشتر می‌باید مراقب رفت و آمد و حضور آنان باشید.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها