مروری بر زندگینامه سردار شهید «جعفر رواز»

سردار شهید «جعفر رواز»، ۳ بهمن ۱۳۴۴ در روستای قوام آباد از توابع شهرستان بویراحمد چشم به جهان گشود و در ۲۰ اسفند ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی شط علی خـــــوزستان به فیض شهادت نائل آمد.
کد خبر: ۶۷۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴ - 06July 2024
مروری بر زندگینامه سردار شهید «جعفر رواز»به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از استان کهگیلویه و بویراحمد، سردار شهید «جعفر رواز» فرزند حسین، در ۳ بهمن ۱۳۴۴، در روســتای قوام آباد از توابع شهرستان بویراحمد چشم به جهان گشود. 
 
زمانی که هفده سال داشت انقلاب پیروز شد و عشق و علاقه اش به امام و انقلاب موجب شد به فعالیت و حضور در بسیج ترغیب شود. با شروع جنگ داوطلبانه راهی جبهه‌های جنگ شد و به اصرار شهید میثمی نماینده حضرت امام درسپاه استان به عضویت سپاه در آمد.
 
این شهید والامقام در چندین عملیات از جمله طریق القدس و خیبر حضور فعال داشت و چندین مرحله مجروح شد، ولی مجروحیتش مانع حضورش در جبهه نمی‌شد. 
 
سردار شهید «جعفر رواز» سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در منطقه عملیاتی شط علی در ۲٠ آذرماه ۱۳۶۴، با سمت فرمانده گردان روح الله، بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نائل آمد
 
فرازی از وصیتنامه سردار شهید «جعفر رواز»: 
 
برادران و خواهران امروز اسلام عزیز در تمام دنیا و از هر طرف مورد هجوم دشمنان خود می‌باشد همه ما از پیر و جوان کوچک و بزرگ همه و همه باید در راه پیشبرد هدفهاى اصیل اسلام تلاش کنیم و با تمام وجود جلوى دشمنان اسلام مبارزه و مقاومت کنیم و ترس از هیچکس و هیچ چیز نداشته باشیم به یارى خداوند ما پیروزیم.
 
امروزه وظیفه همه شماست هر کس به نوبه خود هر کارى از او بر مى آید باید انجام دهد.
 
انتهای پیام/
نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار