روح‌الله زاد در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:

رژیم صهیونیستی شرایط حمله به حزب‌الله را ندارد

دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، گفت: بر اساس شواهد موجود معتقدیم که رژیم صهیونیستی این شرایط را ندارد که عملیات نظامی علیه حزب‌الله لبنان انجام بدهد.
کد خبر: ۶۷۷۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۳:۱۰ - 08July 2024

«احمدرضا روح‌الله زاد» دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس پیرامون آخرین وضعیت و تحولات درگیری‌ها میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی بعد از ۹ ماه جنگ در غزه و علی‌رغم تمام حمایت‌هایی که تا امروز گرفته به این نتیجه رسیده است که در این سرزمین کاری نمی‌تواند انجام بدهد. ضمن اینکه به این نتیجه رسیده که کرانه باختری در آستانه خیزش مجددی قرار دارد.

رژیم صهیونیستی شرایط حمله نظامی علیه حزب‌الله لبنان را ندارد

روح‌الله زاد در ادامه با بیان اینکه حملات حزب‌الله لبنان به مناطق مرزی شمال سرزمین‌های فلسطین اشغالی ادامه دارد، گفت: تل‌آویو در حال تلاش برای رسیدن به این هدف است که خودش را از موضع قدرت نشان بدهد تا به این وسیله افکار عمومی داخل را با خود همراه کند و روند فروپاشی دولت را به تاخیر بیاندازد.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس رژیم صهیونیستی مجموعه‌ای از تهدید‌ها را علیه حزب‌الله لبنان شروع کرده است. ضمن اینکه اقداماتی که غرب به رهبری آمریکا هم در حوزه رسانه‌ای و جنگ روانی دنبال می‌کند نیز در همین چارچوب ارزیابی می‌شود.

روح‌الله زاد اضافه کرد: سران و مقامات رژیم صهیونیستی به نوعی در حال نمایش این موضوع هستند که نشان بدهند که این اراده در «اسرائیل» محقق شده است که می‌خواهند به حزب‌الله لبنان حمله نظامی کنند.

دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین عنوان کرد: بر اساس شواهد موجود معتقد هستیم که رژیم صهیونیستی در حال حاضر این شرایط را ندارد که هیچ‌گونه عملیات و حمله نظامی را علیه حزب‌الله لبنان انجام بدهد. مگر اینکه بازهم شاهد حمایت و پشتیبانی آمریکا و دنیای غرب از این رژیم اشغالگر باشیم.

وی تصریح کرد: البته با توجه به خیزش‌هایی که در آمریکا و کشور‌های غربی علیه جنگ غزه است و همچنین نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعید می‌دانم که شاهد حمایت‌های قوی و گسترده‌ای از رژیم صهیونیستی توسط دنیای غرب باشیم.

روح‌الله زاد افزود: با توجه به شرایط امروز رژیم صهیونیستی و منطقه، اگر شاهد سر زدن هرگونه اشتباهی از سوی رژیم اشغالگر آن هم در این ابعاد (حمله نظامی به حزب‌الله لبنان) باشیم، تحولات و معادلات درگیری در سطح منطقه شتاب خطرناکی خواهد گرفت و بدون تردید بازنده اصلی این جریان رژیم صهیونیستی خواهد بود.

دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین ادامه داد: علت امر هم این است که در حال حاضر محور مقاومت در منطقه دست برتر را دارد و رژیم صهیونیستی قادر به انجام حمله زمینی به لبنان نیست؛ زیرا در حال حاضر ارتش «اسرائیل» با کمبود نیرو در غزه روبرو است و همزمان با آن با کرانه باختری هم درگیر است.

وی در پایان گفت: می‌توان گفت با توجه به هراسی که در میان نظامیان صهیونیستی وجود دارد، جنگ زمینی با حزب‌الله لبنان به هیچ عنوان برای آنها با موفقیت همراه نخواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
پربیننده ها