یادداشت/

غزه کربلای امروز

غزه پیروز و در تاریخ ماندگار خواهد شد؛ چون امتداد کربلای جاویدان است. همه رژیم‌های متجاوز سرنگون خواهند شد و پیروزی از آنِ کسانی خواهد بود که شعار هیهات منا الذله سر داده‌اند.
کد خبر: ۶۷۷۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۳:۰۳ - 09July 2024

گروه بین‌الملل دفاع‌پرس- سیروس فتح‌اله؛ ۲۷۶ روز از جنگ غزه می‌گذرد و این جنگ درحالی از حق، آزادی، عدالت و کرامت دفاع می‌کند که خیلی‌ها نه‌تنها از اصول و ارزش‌های والای انسانی حمایت نمی‌کنند، بلکه مقدسات را نیز به ثمن بخس به فروش می‌رسانند؛ و ما در طول این ۲۷۶ روز شاهد انواع و اقسام جنایات علیه انسان‌ها، نباتات، جمادات و هر آنچه که حق حیات دارد، از سوی صهیونیست‌ها هستیم. طبق آمار‌های رسمی تا لحظه نگارش این مطلب، بیش از ۳۸ هزار نفر از شهروندان بی‌گناه فلسطینی در پی حملات بی‌امان رژیم صهیونیستی جان خود را از دست داده‌اند و تقریباً ۱۰ هزار نفر مفقود و بیش از ۸۰ هزار نفر مجروح شده‌اند که ۷۰ درصد آنها را زنان، کودکان و سالخوردگان تشکیل می‌دهند. 

غزه؛ کربلای امروز

نکته قابل تأمل اینجاست که که اکثر اندیشکده‌های نظامی بر این موضوع اذعان می‌کنند، جنایاتی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها مرتکب می‌شود در قرن حاضر نظیر ندارد؛ چون در جریان این جنگ، علاوه بر کشتار بی‌حد و اندازه شهروندان غیرنظامی، شبکه بهداشت و درمان نیز از حالت استاندارد خارج شده و قادر به ارائه خدمات درمانی نیست و بر اساس گزارش دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی اموربشردوستانه تاکنون ۳۲ بیمارستان در غزه به‌طور کلی از خدمات‌رسانی خارج شده است.

۶ بیمارستان نیز به خاطر اینکه قادر به تأمین لوازم پزشکی و دارو نیست، از خدمت‌رسانی خارج و ۱۳۰ آمبولانس به‌طور کلی توسط صهیونیست‌ها نابود شده است؛ همچنین ۴۹۳ نفر از کادر درمان اعم از پزشک، پرستار و خدمه در اثر مورد هدف قرار دادن بیمارستان‌ها از سوی صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۱۳۰ نفر از پزشکان و پرستاران فلسطینی به خاطر اینکه ملت مظلوم غزه را درمان کرده‌اند، بازداشت شده‌اند. 

۳۵۰ نفر از شهروندان فلسطینی مبتلا به بیماری صعب‌العلاجی مثل سرطان و نارسایی کلیوی هستند و چون دارو برای درمان آنها وجود ندارد، با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

یک میلیون و ۸۹ هزار نفر از ساکنان نوار غزه در معرض ابتلا به بیماری مسری قرار دارند و حدوداً هشت هزار نفر از آنها مبتلا به وبا و سایر بیماری‌ها هستند که در صورت تداوم تجاوز و حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان‌ها، جان خود را از دست خواهند داد.

پس از همه اینها می‌توان گفت کربلا که حامل معانی عمیق و درس‌های جهادی در نفی ظلم، بی‌عدالتی و استبداد بود، برای رسیدن به اهدافی چون آزادی، عزت و امنیت از زمان و مکان فراتر رفته و غزه از بسیاری جهات شبیه کربلا شده است و درگیری بین حق و باطل در آن ادامه دارد. 

اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها و آمریکا‌یی‌ها علیه ملت ثابت‌قدم و استوار فلسطین برای چیست؟ آیا غیر از این است که ملت غزه بیش از ۹ ماه است در روزی مثل روز عاشورا زندگی می‌کنند؟

پس علی‌رغم اینکه جغرافیای غزه با کربلا فرق می‌کند، اما شباهت‌های زیادی در حوادثی که آنجا اتفاق می‌افتد، با کربلا دارد؛ نسل‌کشی، خشونت، اشغال، هتک‌حرمت حقوق انسان‌ها، محاصره اقتصادی و افزایش مزدوران در جبهه جنایتکاران و نبودِ حامی در کنار مظلومان. پس امروز چقدر شبیه دیروز است؛ لذا با قطعیت می‌توان گفت که امروز در غزه، کربلای دیگری به راه افتاده است و حق و باطل بار دیگر روبه‌روی هم صف کشیده‌اند. دشمن جنایتکار و غاصب صهیونیستی بی‌شرمانه و در مقابل دیدگان همگان، جنایاتی را مرتکب می‌شود که در طول تاریخ کمتر کسی این جنایات را دیده است.

صهیونیست‌های غاصب با حمایت آمریکای جنایتکار، غزه را به کربلای دیگر بدل کرده‌اند و ما هر روز شاهد کشتار بی‌رحمانه زنان، مردان و کودکانی هستیم که گناهی جز دفاع از خاک و میهن خویش ندارند.

اما غزه پیروز خواهد و در تاریخ ماندگار خواهد شد؛ چون امتداد کربلای جاویدان است. همه رژیم‌های متجاوز سرنگون خواهند شد و پیروزی از آنِ کسانی خواهد بود که شعار هیهات منا الذله سر داده‌اند.

انتهای پیام/ ۴۱۱

نظر شما
پربیننده ها