وزیر آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش محل سیاسی بازی نیست

صحرایی گفت: آموزش و پرورش همواره نشان داده محل سیاسی بازی نیست تا آخرین لحظه، خدمت بایستی ادامه یابد.
کد خبر: ۶۷۷۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷ - 09July 2024

به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «رضامراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم‌اندیشی دستورالمعل مدرسه تراز سند تحول، اظهار داشت: از افتخارات این دولت تمرکز بر سند تحول بنیادین است که چند دستاورد مهم داشت، یکی از آنها تصویب راه نقشه و ابلاغ ماده واحد آن بود که یک ریل جدید برای مدیریت نظام آموزش کشور هست نه فقط آموزش و پرورش، مورد بسیار مهم دیگر گنجاندن، آموزش به مثابه امر مهم در برنامه هفتم پیشرفت کشور بود.

آموزش وپرورش لحظه‌ای قابل توقف نیست/ باید بر گفتمان‌سازی سند در کف مدرسه تمرکز کنیم

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: نکته سوم پرافتخار دیگر کاهش فاصله سند با صحنه بود که تجلی آن در دستور العمل مصوب شورای عالی آموزش و پرورش تحت عنوان دستور العمل مدرسه در تراز سند تحول بود.

وی تصریح کرد: مسأله تبیین این دستور العمل و تعیین شیوه نامه و تبیین آن در کف مدرسه نیز نکات مهمی است است.

صحرایی در ادامه گفت: باید بر گفتمان‌سازی سند در کف مدرسه تمرکز کنیم، شورای راهبردی مرتب این مورد را دنبال کند.

وی افزود: آموزش وپرورش لحظه‌ای قابل توقف نیست و تا آخرین لحظه، خدمت بایستی ادامه یابد. اگر تابستان امسال این تبیین شود در کنار برنامه مهم توانمندسازی معلمان کار بزرگی انجام گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ما باید این اطمینان را به دولت آینده بدهیم که آسان‌ترین و شفاف‌ترین انتقال مدیریت را خواهیم داشت و هرکسی هم فرصت امکان تداوم برایش ایجاد شود حتما استفاده کند و از دست ندهد. اینکه مدیران آموزش و پرورش استعفا داده‌اند حرف راستی نیست و از پرداختن به چنین دروغ آشکاری بایستی جلوگیری کرد.

صحرایی خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی استعفا مفهومی ندارد، اگر کسی با این دید در حال کار کردن هست او جمهوری اسلامی را نفهمیده است. انتقال امور از فردی به افراد دیگر طبیعی هست و ما در کار خود متمرکزیم و دارای تجربه فوق العاده‌ای هستیم و دستور العمل برنامه هفتم پیشرفت را حتما به زودی ابلاغ خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: ما باید در کار خود ثابت قدم باشیم که مصداق حدیث امام علی (ع) است که خدا رحمت کند کسی را که در کار خودش اتقان دارد و کار را بایستی تمیز تحویل داد و آموزش و پرورش همواره نشان داده است محل سیاسی بازی نیست و هرکسی این‌گونه رفتار کند نامشان را به نیکی نخواهند برد.

انتهای یپام/341

نظر شما
پربیننده ها