رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان:

آیین ویژه شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان برگزار می‌شود

«طالب بیدختی» گفت: آیین ویژه شیرخوارگان حسینی(ع) در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در ۱۵۰ نقطه از استان سمنان برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۶۷۷۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰ - 09July 2024

به گزارش  دفاع‌پرس از سمنان، «عباسعلی طالب بیدختی» رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان امروز در جمع خبرنگاران به میزبانی مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان اظهار داشت: این آئین ویژه و معنوی امسال نیز در نخستین جمعه ماه محرم همزمان با سراسر کشور در اقصی نقاط استان سمنان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این آئین معنوی در ۱۵۰ نقطه از استان سمنان برگزار خواهد شد، افزود: آئین محوری این رویداد در استان سمنان موسوم به همایش شیرخوارگان حسینی آئینی ویژه به مناسبت ماه محرم، در مصلای امام علی (ع) شهر سمنان برگزار خواهد شد.

رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان با بیان اینکه برای این گردهمایی معنوی بزرگ برنامه‌های ویژه ای نیز تدارک دیده شده است، تاکید کرد: مرثیه‌خوانی و مداحی، گرامی داشت یاد شهید شیرخواره دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) و پیام نذر نوزادان برای یاری حضرت ولی عصر (عج) در زمره بخش‌های این مراسم است.

طالب بیدختی با بیان اینکه هشت هزار و ۵۰۰ دست لباس ویژه نوزادان برای این مراسم آماده سازی شده است، گفت: این لباس‌ها بعلاوه ۱۰ هزار بطری آب به یاد سقای دشت کربلا بین مادران حاضر در مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی (رع) استان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در خاتمه این مراسم بیانیه نذر نوزادان برای یاری حضرت ولی عصر (عج) همزمان با سراسر کشور قرائت می‌شود و بانوان حاضر در این مراسم با آن همراهی خواهند کرد، افزود: این مراسم، برکات معنوی بسیار خوبی در جامعه دارد.

رئیس مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان با بیان اینکه گرامی داشت یاد شهید شیر خواره دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) محور این برنامه معنوی است، تاکید کرد: تلاش می‌شود تا حاضران در این مراسم را با ارزش‌های عاشورایی آشنا کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها