آیین سنتی نخل‌گردانی و بازسازی واقعه عاشورا در روستای ساکی برگزار می‌شود

«آیین سنتی نخل‌گردانی و بازسازی واقعه عاشورا» در روستای ساکی علیا و سفلی همزمان با عاشورای حسینی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۶۷۷۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۳ - 09July 2024

آیین سنتی نخل‌گردانی و بازسازی واقعه عاشورا در روستای ساکی برگزار می‌گرددبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اراک، همه ساله در روز عاشورای حسینی باحضور عاشقان امام حسین (ع) آیین نخل گردانی و علم گردانی در روستای ساکی برگزار می شود. اهالی روستای ساکی علیا نخل را که بر دوش عزاداران قرار دارد به سمت روستای ساکی سفلی حرکت داده و در ورودی روستای ساکی سفلی نخل و علم دو روستا به هم می پیوندند و با مرثیه سرایی اهالی جلوه‌هایی از ارادت به سید و سالار شهیدان را به نمایش می گذارند.

همزمان با عاشورای حسینی بازسازی واقعه عاشورا با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان به خاندان نبوت در روستای ساکی سفلی با اجرای گروه نینوا به کارگردانی کربلایی علیرضا صالحی با حضور ۸۰ هنرور در گلزار شهدای روستا بعد از نماز ظهر به نمایش در می آید.

لازم به ذکر است بازسازی واقعه عاشورا در روستای ساکی سفلی از سال ۸۶ تا کنون برگزار می شود. ساکی علیا و ساکی سفلی روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک در استان مرکزی هستند. گفتنی است امسال نیز همزمان با عاشورای حسینی مورخه سه شنبه ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۳ آیین سنتی نخل‌گردانی و بازسازی واقعه عاشورا در روستای ساکی برگزار می شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار