سرلشکر موسوی عنوان کرد؛

پیشرفت نیرو‌های مسلح در عرصه‌های مختلف

فرمانده کل ارتش با اشاره به نقش جوانان نخبه در تولید تجهیزات مورد نیاز کشور گفت: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها پیشرفت‌ کرده‌اند.
کد خبر: ۶۷۷۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۸ - 09July 2024

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش امروز (سه‌شنبه) در جریان بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های علمی و فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در سیرجان استان کرمان، اظهار داشت: این مجموعه، نمایشگاهی از امید، نوآوری و نشاط است که از ترکیب مقدس دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان و نیروی دریایی ارتش تشکیل شده است.

نیاز‌های اقیانوس‌نوردی کشور به حد خودکفایی رسیده است

سرلشکر موسوی افزود: در این نمایشگاه آنچه که نیروی دریایی برای اقیانوس‌پیمایی در بخش آماد و پشتیبانی نیاز دارد با دست به دست هم دادن ساخته شده و این یک موفقیت بزرگ است که مواردی که ما فکر می‌کردیم امکان‌پذیر نیست، انجام شده است.

وی گفت: در دریانوردی بسیاری از موارد را نیاز داشتیم، اما به این نیاز‌ها عادت کرده بودیم و یا فکر می‌کردیم امکان‌پذیر نیست که چنین دستاوردهایی داشته باشیم؛ اما حالا نه‌تنها نیاز‌ها برطرف شده است، بلکه به امکانات بیشتر هم دست یافته‌ایم و با این تعامل در بخش‌های مختلف با همکاری نخبگان نیاز‌ها برطرف شد تا مأموریت‌های اقیانوسی، بهتر با قدرت بالاتر انجام شود.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه بسیاری از امکانات و نیاز‌هایی که سال‌های سال به نحوی به آن وابسته بودیم، با ابتکار دانشمندان جوان نخبه، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های ارتش فراهم شده است، عنوان کرد: هر کسی که از این نمایشگاه بازدید کند به طور حتم امیدش بیشتر خواهد شد و امیدواری و شوق‌آفرینی در هر غرفه‌ای که نگاه می‌کنید، نشاط‌انگیز است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه نیاز‌های اقیانوس‌نوردی کشور به حد خودکفایی رسیده است، خاطرنشان کرد: امروز نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها پیشرفت‌ کرده‌اند و روز به روز رشد و پیشرفت را در نیرو‌های مسلح به شکلی با شکوه‌تر شاهد هستیم.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه دستاورد‌های علمی و فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور سردار «محمد شیرازی» رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا و امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در مرکز فرماندهی آماد و پشتیبانی نداجا در سیرجان افتتاح شد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها