مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری:

هزینه سازش بسیار بیشتر و خفت بارتر از هزینه مقاومت است

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی گفت: وظیفه ما در نظام جمهوری اسلامی نیز این است که باید از بخشی نگری به فرمایشات امامین انقلاب پرهیز کنیم و روی منظومه فکری ایشان فکر و عمل کنیم.
کد خبر: ۶۷۷۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۲ - 09July 2024

هزینه سازش بسیار بیشتر و خفت بارتر از هزینه مقاومت استبه گزارش دفاع‌پرس از شهرکرد، آیین سومین روز سوگواری ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به همت هیئت ثارالله سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام و هیئت رزمندگان اسلام در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: طوفان فتنه‌های بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، بسیاری از اصحاب بزرگ را لرزاند ولی یارانی هم بودند که با بصیرت دینی عمیق ماندند و در کربلا نیزاز این گونه یاران بودند که بدون هیچ منتی در کنار حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ماندند و به فوز عظیم شهادت نایل شدند.

مسئول ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان چهارمحال و بختیاری افزود: برخی با کمترین کاری انتظار دارند و فکر می‌کنند انقلاب مدیون آنهاست ولی یاران بصیر امام حسین علیه السلام حقا و انصافاً مجاهد ودغدغه‌مند نسبت به امامشان بودند و خود را سپر امام کردند نه اینکه امام و رهبر را خرج خودشان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت: اهلبیت امام حسین علیه السلام نیز علاوه بر اینکه هیچ گله‌ای از امام به خاطر درگیری در واقعه کربلا نداشتند؛ بلکه با بصیرت بالای خود و روشنگری‌ها و جهاد تبیین، به صورت زیبایی اسارت را به جهاد تبدیل کردند.

وی افزود: امام حسین علیه السلام هدف از قیام خویش را اصلاح امت جدش بیان فرمودند؛ این اصلاح در بحث عبادی ونماز و قرآن نبود؛ زیرا بسیاری از سپاهیان مقابل امام در کربلا حافظ قرآن بودند ونمازمی خواندند و حتی بعضی از آنها دل در گرو امام داشتند.

سخنران این مراسم تصریح کرد: فرزدق در مسیر کربلا به سوال امام پاسخ داد که اهل کوفه قلبشان با شماست ولی شمشیرهایشان علیه شما و حتی خودش هم امام حسین علیه السلام را همراهی نکرد؛ لذا ریشه همه مشکلاتی که خواص در زمان واقعه کربلاداشتند به سکوت برمی گردد که نتیجه فراموشی امر به معروف و نهی از منکر و عدم دفاع از سنت‌ها وشعائر اسلامی است و به تبع آن عوام نیز گرفتار شدند.

وی، خاطرنشان کرد: دنیاطلبی خواص طرفدار حق باعث سکوت آنها شد و این سکوت‌ها همواره به جامعه اسلامی ضربه زده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت: وابستگی و دلبستگی‌ها به دنیا زبان انسان را کند می‌کند و گاهی باعث می‌شود دوپهلو سخن بگوید.

وی، ترس از ناراحتی دیگران، ترس از تنها ماندن، ترس ازمتهم شدن را از دیگر عوامل سکوت خواص دانست و افزود: تنبلی، عافیت طلبی و رفاه طلبی و تحلیل‌های غلط و ضعیف از دیگر علت‌های سکوت انسان است که خطرات جدی برای جبهه حق دارد.

سخنران این مراسم با اشاره به وقایع شهر مدینه در ماجرای حره اظهار کرد: هزینه سازش بسیار بیشتر از هزینه مقاومت است و خفت بارتر می‌باشد؛ لذا امروز وظیفه ما کنشگری فعال و هوشمندانه و هدفمند است.

وی تصریح کرد: وظیفه ما در نظام جمهوری اسلامی نیز این است که باید از بخشی نگری به فرمایشات امامین انقلاب پرهیز کنیم و روی منظومه فکری ایشان فکر و عمل کنیم که برای این موضوع داشتن اتاق فکر و اندیشه ورزی بسیار مهم است و حتما از کار‌های گزارشی و نمایشی پرهیز شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها