رئیس ستاد عتبات عالیات اردبیل:

هشت موکب از اول ماه صفر تا اربعین حسینی وارد کشور عراق می شود

«هوشیار» گفت: از تعداد ۱۸موکب اربعین حسینی هشت موکب از اول ماه صفر تا اربعین حسینی وارد کشور عراق می‌شود و شروع به ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی می‌کنند
کد خبر: ۶۷۷۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۸ - 09July 2024

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از اردبیل،«اسفندیار هوشیار»رئیس ستاد عتبات عالیات استان اردبیل عصر امروز (سه‌شنبه) در جلسه هماهنگی رؤسای موکب‌ها در اردبیل، اظهار داشت: از تعداد ۱۸موکب اربعین حسینی هشت موکب از اول ماه صفر تا اربعین حسینی وارد کشور عراق می شوند و با استقرار اقدام به ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۱۰ موکب نیز در مسیر‌های مختلف حرکت زائران ارائه خدمات خواهند کرد که فعالیت آنها نیز از دهم ماه صفر آغاز خواهد شد تا زمینه برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به زائران بارگاه قدسی امام حسین (ع) فراهم آید.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان اردبیل گفت: هماهنگی‌های لازم با مسئولان کشوری و برون مرزی انجام شده تا این موکب‌ها فعالیت خود را بعد از استقرار آغاز کنند که عمده آنها از ۲۰ ماه محرم بر اساس جمع‌بندی ستاد عتبات عالیات آماده ارائه خدمات خواهند بود تا به تدریج به مناطق مد نظر اعزام شوند.

هوشیار افزود: در کنار استقرار موکب‌های استان اردبیل که در سال‌های گذشته نیز خدمات کیفی و مطلوبی را ارائه می‌کردند، ما جمع‌آوری کمک‌های مردمی را برای ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف و عقیله بنی‌هاشم در کربلای معلی جمع‌آوری کرده و از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات سعی می‌کنیم این مبالغ را در اختیار گروه‌های اجرایی و عملیاتی قرار دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در مناطق مختلف استان خیران بیشماری وجود دارند که برای موکب‌ها نیز تأمین نیازمندی‌ها را انجام می‌دهند که از جمله این کمک‌های خیرخواهانه کاشت گندم و عدس در ۵۰ هکتار زمین زراعی در مشگین‌شهر است که محصول آن صرف کار‌های خیرخواهانه و عامه‌پسند در قالب موکب‌های اربعین حسینی می‌شود.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان اردبیل اضافه کرد: ما آمادگی داریم تا کمک‌های خیران و عموم مردم را برای مساعدت به این موکب‌ها جمع‌آوری کرده و به صورت نقد یا غیر نقد در اختیار رؤسای موکب‌ها قرار دهیم تا صرف فعالیت‌های عمومی در همایش اربعین حسینی شود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها