مدیرکل بیمه تامین اجتماعی قم:

امکان بیمه با حق بازنشستگی برای دانشجویان و زنان خانه‌دار در دولت سیزدهم فراهم شد

«موسوی مدنی» گفت: در دولت سیزدهم امکان بیمه با حق بازنشستگی برای زنان خانه دار و دانشجویان فراهم شد.
کد خبر: ۶۷۷۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۳ - 09July 2024

امکان بیمه با حق بازنشستگی برای دانشجویان و زنان خانه‌دار در دولت سیزدهم فراهم شدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قم، «سیدعلی موسوی مدنی» مدیرکل بیمه تامین اجتماعی استان قم، در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی در سالن جلسات بیمارستان امام رضا (ع)، اظهار داشت: مجموعه سازمان تامین اجتماعی نزدیک به ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد.

وی ادامه داد: در استان قم ۸۵۰ هزار و ۲۴۶ نفر تحت پوشش هستند لذا بیمه تامین اجتماعی در قم از ضریب نفوذ خوبی در بین استان‌های کشور برخوردار است.

موسوی مدنی گفت: ۲۵۷ هزار و ۹۸۲ هزار نفر بیمه شده اصلی در استان داریم که از اقشار مختلفی تحت پوشش هستند؛ از جمله حدود ۱۴ هزار نفر کارگران ساختمانی، ۱۱ هزار نفر رانندگان و ۳۶۱۵ قالیباف از بیمه شدگان هستند.

وی با اشاره به ۸۲۹ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در قم تصریح کرد: یکی از نقاط مثبت استان در حوزه تامین اجتماعی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری هستند که در یکسال گذشته بیش از ۴۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است؛ زیرا کارگاه‌های ما فعال هستند همچنین اگر نیروی کار به هر دلیل اخراج شود بازار کار استان مهیا است لذا به سرعت جذب می‌شود.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قم یادآور شد: عمده هزینه‌های تامین اجتماعی پرداخت حقوق مستمری بگیران است که ماهانه ۷۵۰ میلیارد تومان پرداخت حقوق مستمری در استان قم پرداخت می‌شود.

موسوی مدنی عنوان کرد: افزایش حقوق مستمری بگیران در اردیبهشت ماه اعمال و معوقات پرداخت شده است در حال حاضر با مستمری بگیران به طور کامل تسویه حساب انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌هایی از ابتدای سال‌جاری دنبال کردیم شناسایی کارگران فاقد بیمه است، اضافه کرد: تکلیف قانونی تامین اجتماعی این است که افرادی که در قبال دریافت مزد کار می‌کنند و تبعیت دستوری دارند را بیمه کند؛ در همین راستا در استان قم از ابتدای سال این کار با برنامه‌ریزی پیگیری شده است و در سه ماهه اول سال جاری موفق بودیم.

موسوی مدنی افزود: حدود ۵۰۰ کارگاه جدید شناسایی کردیم که کارگران از نعمت بیمه محروم بودند و تقاضا داریم شهروندان این موارد را از طریق شماره ۱۴۲۰ و سامانه تامین من اطلاع دهند؛ از همه ظرفیت‌ها برای شناسایی نیرو‌های کار استفاده خواهیم کرد تا یک نفر در استان فاقد بیمه نباشد.

وی عنوان کرد: مجموع کارگران فاقد بیمه که با بازرسی‌های این اداره کل، شناسایی و تحت پوشش قرار گرفتند به عدد ۸۹۷۱ کارگر می‌رسد.

موسوی مدنی تاکید کرد: تقسیط بدهی ۲۴۰۰ کارفرما در استان از ۵ تا ۶۰ قسط به منظور کمک به توان تولید و چرخه اقتصادی کارگاه‌ها از جمله اقدامات ما بوده است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قم یکی از اقدامات مفید تامین اجتماعی در سال جاری این بوده که هرماه بعد از ارسال لیست بیمه توسط کارفرمایان پیامکی مبنی بر میزان حقوق به بیمه شدگان پیامک می‌شود.

وی گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در دو سال گذشته رقم خورد سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به تامین اجتماعی بود؛ گسترش پوشش بیمه‌ای یکی از بند‌های آن بود لذا در دولت سیزدهم در همین راستا امکان بیمه با حق بازنشستگی برای زنان خانه دار و دانشجویان فراهم شد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها