رئیس کل دادگستری گلستان عنوان کرد؛

تشدید اقدامات قضایی و انتظامی برای کنترل سرقت در گلستان

آسیابی گفت: تشدید اقدامات قضایی و انتظامی برای کنترل سرقت در گلستان در راستای دستورالعمل دادستان کل کشور به منظور پیشگیری از سرقت و برای سارقانی که ۴ بار و بیشتر سابقه سرقت دارند اجرا می‌شود.
کد خبر: ۶۷۷۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴ - 10July 2024

تشدید اقدامات قضایی و انتظامی برای کنترل سرقت در گلستان

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از گرگان، «حیدر آسیابی» رئیس کل دادگستری گلستان امروز در جلسه شورای استانی پیشگیری از جرم گلستان از اجرای طرح نظارت الکترونیکی سابقان سابقه دار خبر داد و اظهار داشت: این طرح در راستای دستورالعمل دادستان کل کشور به منظور پیشگیری از سرقت و برای سارقانی که ۴ بار و بیشتر سابقه سرقت دارند اجرا می‌شود و این افراد با استفاده از پابند الکترونیک تحت کنترل و نظارت پلیس قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در گلستان هزار و ۲۴ نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان هستند که هنگام آزادی با استفاده از پابند تحت نظر قرار می‌گیرند.

این مسئول تاکید کرد: کار شناسایی محل اسکان بقیه مشمولان این طرح، در حال انجام است و تاکنون ۷۸ نفر تحت نظارت الکترونیکی با پابند قرار گرفته اند و بقیه نیز به زودی با سامانه تحت رصد قرار می‌گیرند.
 
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در دو سال گذشته نیز با اعمال اقدامات سختگیرانه برای سارقان و جرایم خشن، استفاده از ارفاقات قانونی برای این افراد محدود شده و و تا پایان دوران محکومیت به آنان مرخصی داده نمی‌شود.
 
آسیابی افزود: شعب ویژه در دادسرا‌ها و دادگاه‌ها و محاکم تجدیدنظر استان هم برای سرقت اختصاص یافته است تا برخورد با سارقان با سرعت و قاطعیت صورت گیرد.
 
وی گفت: مجموع این اقدامات در کنار فعالیت‌های پلیس سبب شد، گلستان جزو استان‌های موفق در کاهش سرقت باشد.  
 
این مسئول در ادامه این جلسه از تدوین دستورالعمل جامع پیشگیری، کنترل و برخورد با جرایم خشن هم در استان خبر داد و گفت: این دستورالعمل توسط انتظامی استان با مشارکت دستگاه‌های متولی و تحت نظارت دادستانی مرکز استان در حال تهیه است.
 
آسیابی با تاکید بر برخورد بدون اغماض با مجرمان خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم آرامش مردم را سلب می‌کنند تصریح کرد: دادگستری گلستان از مامورین انتظامی در مقابله با جرایم خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند و اخلال در نظم ایجاد کنند، قاطعانه حمایت می‌کند.
 
انتهای پیام/
نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار