سیدحسن نصرالله:

برای بدترین سناریوها آماده‌ایم/ روشن‌ترین مصادیق شهادت در راه خدا شهدای «طوفان‌الاقصی» هستند

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی گفت: ما همواره برای بدترین سناریوها آماده شده و می‌شویم. ما از رفتن به سمت جنگ یا هر گزینه دیگر ترسی نداریم؛ اگرچه به نکات مثبت چشم دوخته‌ایم.
کد خبر: ۶۷۷۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۶ - 10July 2024

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسمی که به مناسبت شهادت «محمد نعمه ناصر» از فرماندهان ارشد حزب‌الله در مجتمع امام مجتبی (ع) واقع در حومه بیروت برگزار شد در سخنانی، اظهار داشت: به خانواده‌های شهدای روزها و هفته‌های اخیر تبریک عرض می‌کنیم. این تبریک را هم به این دلیل عرض می‌کنیم که عزیزان آنها به درجه شهادت نائل آمدند و تسلیت به دلیل فقدان عزیزان آنها عرض می‌کنیم.

سخنرانی سیدحسن نصرالله آغاز شد

سیدحسن نصرالله افزود: یادبود دو شهید عزیز حاج «محمد نعمه ناصر» و «محمد قسام خشاب» را گرامی می‌داریم و شهادت آنها را به خانواده‌های آنها تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

شبهه و غباری بر شهدای «طوفان‌الاقصی» وارد نیست

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: این برادران، عزیزان، مجاهدان و فرماندهان و آنهایی که همچنان در میدان‌ها حضور دارند. شهدای این نبرد و شهدای «طوفان‌الاقصی» از بالاترین افرادی هستند که در راه خداوند به شهادت رسیدند. زیرا اینها در نبرد آشکار حق شرکت کردند و آنقدر درخشان است که شبهه و غباری بر آن وارد نیست.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که این عزیزان به شهادت می‌رسند این آیه شریفه بر آنها مصداق پیدا می‌کند که در مناسبت‌های دیگری هم این آیه را خوانده‌ایم. وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ﻭ ﻫﺮﮔﺰ ﮔﻤﺎﻥ ﻣﺒﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ ﻣﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ، ﺑﻠﻜﻪ ﺯﻧﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﻧﺰﺩ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺷﺎﻥ ﺭﻭﺯﻱ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﻰ ﺷﻮﻧﺪ.

سیدحسن نصرالله اضافه کرد: شهدایی که در روزهای اخیر به شهادت رسیدند به عالم برزخ منتقل شدند و در حال حاضر زنده هستند و نه فقط در روز قیامت زنده می‌شوند. زیرا در روز قیامت که همه انسان‌ها زنده می‌شوند. این شهدای عزیز ما الان زنده هستند و رزق و روزی می‌خورند.

شهید «ابو نعمه» به برادران خود بشارت می‌دهد که به او ملحق شوند

دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان کرد: شهید «ابو نعمه» به برادران خود بشارت می‌دهد که به او ملحق شوند. این برادران و به خصوص فرماندهان را از نزدیک می‌شناسیم و وقتی از شهید «ابو نعمه» صحبت می‌کنیم او را به یاد می‌آوریم. همانگونه که در سخنرانی‌های گذشته درمورد شهدای فرمانده نیز صحبت کردم.

وی تصریح کرد: این افتخار من است که درباره تمامی شهدا صحبت می‌کنم و عمر خوم را در میان خانواده‌های شهدا سپری کنم. اما متاسفانه این موضوع هم از نظر زمان و فرصت و هم از نظر امنیتی امکان پذیر نیست. به هر حال در طول 30 سال گذشته که ما همیشه شهید دادیم و آنها هم برادران ما بودند.

سیدحسن نصرالله افزود: هنگامی که من یا هرکدام از برادرانم صحبت می‌کنیم، حتی اگر در اوج جنگ باشیم باز هم با اطمینان صحبت می‌کنیم؛ چرا که اولا ما بر خدا توکل می‌کنیم، ثانیا ما رزمندگانی چون ابونعمه، ابوطالب، جواد و دیگر رزمندگان را داریم. ما می‌دانیم که در مسیر ما چه بوده است و می‌دانیم که چه فرماندهان، رزمندگان، قهرمانان، افراد اهل عزم و اراده و همچنین چه محیط شریف، مؤمن، شکیبا و مبارز در راه حقی داریم.

سردار حاج ابونعمه رزمنده، اسیر و مبارز بود و دو بار جانباز شد

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: سردار حاج ابونعمه رزمنده، اسیر و مبارز بود و دو بار جانباز شد. او فرمانده بود و در پایان نیز عاقبت به خیر شد. او در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، ۳۳ روز در جبهه و زیر آتش بود، حاج ابونعمه برای نبرد و رویارویی با داعش به سوریه رفت و سپس برای مبارزه با داعش و فرماندهی عملیات به عراق رفت. همچنین این سردار بزرگ در درگیری‌ها در برخی مناطق شرقی نیز شرکت کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان مقاومت برای حضور در خط مقدم نبرد «طوفان‌الاقصی» از یکدیگر سبقت می‌جویند. پایبندی ما به نبرد طوفان‌الاقصی، از روز نخست پایبندی قاطع بوده است. ما نبرد خود در جبهه لبنان را نیز طوفان‌الاقصی نامیدیم.

خواسته ما از جبهه نبرد با «اسرائیل» استهلاک توانایی‌های دشمن است

سیدحسن نصرالله اضافه کرد: ما وارد نبرد طوفان الاقصی شدیم و اهدافی را برای آن تعیین کردیم. چیزی که برای ما در این نبرد اهمیت دارد، اوضاع دشمن و اذعان آن به این اوضاع است؛ زیرا نبرد ما با این دشمن است و خواسته ما از این جبهه، استهلاک توانایی‌های دشمن است که تاکنون تحقق یافته است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان کرد: ما توانستیم بخش بزرگی از توانایی‌ها و نیروهای دشمن را به خود مشغول کنیم و دشمن را از یک‌سره‌کردن کار جنگ در غزه دور کنیم. ما تاکید کردیم که شمال به غزه مرتبط است و اگر دشمن می‌خواهد شمال آرام بگیرد باید جنگ در غزه متوقف شود.

توقف جنگ در غزه تنها راه توقف جنگ در شمال است

وی یادآور شد: کسانی که خارج و داخل رژیم دشمن را دنبال می‌کنند، اطمینان دارند که توقف جنگ در غزه تنها راه توقف جنگ در شمال است.

سیدحسن نصرالله افزود: دشمن نه تنها از ورود به الجلیل می‌ترسد بلکه از اندیشه صرف به نفوذ نیز می‌هراسد. این موضوع دشمن را به حضور نیروی انسانی بیش‌تر برای جبران تلفات تکنولوژیک مجبور کرده است که استهلاک بیش‌تر آن را در پی داشته است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: نیاز دشمن به حضور نیروی انسانی در نتیجه استهلاک آن از سوی ما، دشمن را به سوی ایجاد بحران اجتماعی از طریق درخواست از حریدی‌ها برای خدمت نظامی در ارتش اشغالگران سوق داده و باعث شده رهبر معنوی آنان تهدید کند که حریدی‌ها این رژیم را ترک خواهند کرد.

دشمن صهیونیست ناچار به افزایش مدت سربازی اجباری شده است

وی خاطرنشان کرد: جنگ و نیاز به نفرات و تجهیزات، دشمن را ناچار به افزایش مدت سربازی اجباری کرده و افزایش این مدت نیز بحران اجتماعی دیگری را داخل رژیم اشغالگر ایجاد می‌کند.

سیدحسن نصرالله اضافه کرد: جبهه لبنان به تحقق اهداف خود ادامه می‌دهد و به دشمن فشار می‌آورد. دشمن یا باید تسلیم شود و یا اینکه نابود شود. دشمن در جریان این جنگ بدترین روزهایش را سپری می‌کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان کرد: امروز نتانیاهو، بن گویر و اسموتریچ کسانی هستند که برای منافع خود و برای تضمین باقی‌ماندنشان در قدرت، با دستیابی به توافق ستیزه می‌کنند. شکست، عنوان این مرحله در داخل رژیم دشمن است، چرا که هیچکدام از اهداف دشمن در غزه محقق نشده است.

وی اظهار داشت: حماس نماینده محور مقاومت در گفت‌وگوهاست. حماس به هرچه رضایت دهد ما نیز همگی به آن رضایت می‌دهیم، زیرا حماس با گروه‌های فلسطینی هماهنگ است. باید برای مقاومت فلسطین اتحاد و دلاوری را در برابر فشارهایی که متحمل می‌شوند ثبیت کنیم.

سیدحسن نصرالله توضیح داد: پافشاری نتانیاهو به عملیات رفح اذعان وی به شکست است، زیرا عملیات در این منطقه کوچک و فشرده که اعلام کرده بودند به دو هفته زمان نیاز دارد، ۲ ماه و ۴ روز است که به طول انجامیده و شاید به ۴ ماه نیز برسد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: یکی از دستاوردهای لبنان از پایداری مقاومت فلسطین آن است که اگر دشمن پیروزی سریعی را در غزه محقق می‌کرد، لبنان نخستین مکانی بود که در دایره تهدید قرار می‌گرفت. دشمن در رفحِ ۲۷ کیلومتری به ۴ ماه زمان نیاز دارد و می‌خواهد ما را به یورش به جنوب لیطانی تهدید کند! دشمن از لبنان و به ویژه از جنگ ۳۳ روزه که اهداف بزرگی را تعیین کرده بود و در تحقق آن‌ها شکست خورد، درس گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن در آغاز گفت که می‌خواهد حزب‌الله را ۳ کیلومتر از مرز دور کند. ما نیز از سلاح «کورنت» با برد ۸ کیلومتر رونمایی کردیم. سپس دشمن تصمیم گرفت که ما را ۸ کیلومتر از مرز دور کند و ما نیز از موشک «الماس» با برد ۱۰ کیلومتر رونمایی کردیم و به این ترتیب خواسته دشمن به دورکردن ۱۰ کیلومتری ما از مرز تغییر کرد.

نصرالله ادامه داد: وزیر جنگ دشمن گفت تانکی که از رفح خارج می‌شود می‌تواند به لیطانی برسد، اما ما در ویدیوهای مقاومت فلسطین می‌بینیم که این تانک‌ها منهدم می‌شوند.

وی افزود: برادران ما در نیروهای ضدزرهی تسلیحات خود را به روی مواضع دشمن تنظیم کرده‌اند و منتظر هستند تا تانک‌های مخفی‌شده آشکار شوند. به محض اینکه این تانک‌ها هویدا شوند منهدم می‌شوند. دشمن این را اعلام نمی‌کند، اما ما تصاویر آن را منتشر می‌کنیم.

نصرالله خطاب به «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد: می‌دانی هنگامی که تانک‌هایت به مرزهای ما برسند چه چیزی در انتظارشان است… تیراندازان ما ماهر هستند، تسلیحات آنان پرشمار است و موشک‌های ما پرشمارتر.

وی افزود: مقاومت از جنگ نمی‌ترسد دلیل این موضوع پاسخ آن به عملیات‌های ترور که به عمق ۳۰ کیلومتری اراضی اشغالی می‌رسد و حمله به اهداف حساس است؛ حال آنکه واکنش‌های دشمن محدود است.

نصرالله گفت: اگر توافق آتش‌بس در نوار غزه امضا شود، جبهه ما نیز به آتش‌بس متعهد است، زیرا ما جبهه پشتیبانی هستیم. سخنی از گالانت شنیدیم که توقف جنگ در غزه، ضرورتاً به توقف جنگ در لبنان نمی‌انجامد. ما می‌گوییم که اگر دشمن به جنوب تعرض کند ما با جان خود از آن دفاع خواهیم کرد و از هیچ تعرضی از سوی دشمن نخواهیم گذشت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان و نامه دکتر مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب به وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات را به امام خامنه‌ای و ملت ایران تبریک می‌گویم و باز هم از مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب ایران برای پاسخ به نامه‌ام تشکر می‌کنم.

وی افزود: دولت‌های ایران یکی پس از دیگری بر حمایت خود از جنبش‌های مقاومت افزوده‌اند و پاسخ رئیس جمهور ایران به نامه من و تماس‌های دیروز وی مؤید این موضوع است.
نصرالله در پایان سخنان خود گفت: در راه پیروزی، در اینجا شهدایی تقدیم می‌شود. خون بر شمشیر پیروز است و خون مقاومت بر تمامی شمشیرها پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/۹۵۵

نظر شما
پربیننده ها