آیت الله نوری همدانی:

برای زندگی کریمانه مردم تلاش کنید

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: تلاش کنید مشکلات مردم حل شود تا زندگی سالم و کریمانه داشته باشند.
کد خبر: ۶۷۷۸۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۵ - 10July 2024

برای زندگی کریمانه مردم تلاش کنیدبه گزارش دفاع‌پرس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید امروز در دیدار سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، با اشاره به خدمات گسترده کمیته امداد امام خمینی (ره) در محرومیت زدایی و اشتغال آفرینی اظهار داشت: تمام توجه شما به مردم به خصوص فقرا باشد؛ مردمی که همیشه زحمت با آنهاست.

وی با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین علی (ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر تصریح کرد: حضرت از مالک می‌خواهد تا دلش را سرشار از محبت و لطف به مردم نماید چراکه مردمی که به آنها حکومت می‌کنی از دو صنفند؛ یا برادران دینی تو هستند و یا در خلقت با تو یکی هستند.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: در بخش دیگری از این نامه آمده است که عمل و جایگاه شغلی تو وسیله امرار معاش تو نیست بلکه امانتی است از جانب خداوند.

این مرجع عالیقدر بر لزوم توجه به نهج البلاغه در کلام امام راحل (ره) اشاره کرد و گفت: بعد از قرآن کتابی به جامعیت نهج البلاغه در سازندگی جامعه نداریم. امیدوارم نامه ۵۳ نهج البلاغه که به راستی منشور جامع حکومت داری و مدیریت است در تمامی ادارات دولتی نصب شود تا سرمشقی برای مسوولان و کارمندان دولت قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید مشکلات مردم به خصوص فقرا هرچه زودتر برطرف شود تا بتوانند زندگی سالم، کریمانه و اسلامی داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها