استاندار گیلان:

رشادت‌ها و دلاوری‌های شهید حسین‌پور بازگو شود

«عباسی» با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم سالگرد شهادت حسین‌پور فرمانده نابغه گیلانی در جبهه مقاومت گفت: رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدای گرانقدری همچون حسین‌پور بیان و برای نسل کنونی بیشتر تشریح شود.
کد خبر: ۶۷۷۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۲ - 10July 2024

رشادت‌ها و دلاوری‌های شهید حسین‌پور بازگو شودبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، «اسدالله عباسی» استاندار گیلان در جلسه هماهنگی بزرگداشت سالگرد شهادت سردار مرتضی حسین‌پور شلمانی در رشت اظهار داشت: شهید حسین‌پور فرمانده نابغه گیلانی به همراه سایر شهدای مدافع حرم با فرماندهی سردارشهید حاج قاسم سلیمانی نابودی داعش را رقم زدند و امروز باید به موضوع گفتمان دفاع از حرم و امنیت و نقش این چهره‌ها در امنیت امروز منطقه بیشتر بپردازیم.

وی عنوان کرد: باید بتوانیم با تولیدات گوناگون نسل امروز را بیش از پیش با این شهدای گرانقدر و از جانفشانی‌های آنان آشنا کنیم.

استاندار گیلان ادامه داد: باید چهره زشت و پلید داعش و اهداف آنان بیشتر برای جامعه نمود یافته و برجسته شود و دلیل هزینه چند هزار میلیارد دلاری برای تشکیل این گروه جنایتکار تبیین تا نسل امروز و نسل‌های آینده بیشتر با اهداف تشکیل داعش این گروهک جنایتکار و شوم آگاه شوند.

عباسی با بیان اینکه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان به وسیله صدام به ایران حمله کردند، اما شکست خوردند و همه توطئه‌های آنان علیه این کشور و نظام یکی پس از دیگری نقش بر آب شد تا آنکه داعش را شکل دادند و از این طریق مترصد تشکیل کشور مستقلی همچون صهیونیست‌ها بودند تا جنایت‌های این رژیم جعلی را تحت الشعاع قرار دهند و پس از غلبه بر کشور‌هایی همچون سوریه و عراق، به ایران هجوم آورند، اما شهدای مدافع حرم این توطئه را هم با نابودی داعش در نطفه خفه کردند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: شهدای مدافع حرم و گروه مقاومت از هجوم داعش به ایران وتسلط آنان به سایر کشور‌ها جلوگیری کردند؛ گروهکی که جنایت‌های هولناکی انجام داد و قرار بود همچنان ادامه دهد.

استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم سالگرد شهادت حسین پور عنوان کرد: باید از تریبون‌های مختلف به خصوص در نماز جمعه و در مناطق مختلف رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدای گرانقدری همچون حسین پور بیان و برای نسل کنونی بیشتر تشریح شود تا عملکرد و ایثار این شهدای گرانقدر در ذهن‌ها ماندگار شود.

سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان، محمدرضا داوطلب رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سرهنگ غلامرضا ملک‌علیپور رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلان و خانواده این شهید مرتضی حسین پور این در جلسه حضور داشتند.

شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی معروف به حسین قمی ۳۰ شهریور ۱۳۶۴ در شلمان لنگرود چشم به جهان گشود، وی از فرماندهان نظامی ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه بود که ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ در منطقه تدمر سوریه به شهادت رسید.

شهید حسین پور در سال ۱۳۸۳ وارد سپاه پاسداران شد و از سال ۱۳۹۲ در مناطق درگیری در عراق و سوریه حضور داشت. او از فرماندهان نابغه محور‌های عملیاتی «غوطه شرقی» دمشق در سال ۱۳۹۲ بود. سال ۱۳۹۳ به عراق اعزام شد و جزو اولین افرادی بود که به همراه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پدافند بغداد - سامرا شرکت داشت و در فرماندهی عملیات شکستن حلقه محاصره بلد - سامرا نقش داشت.

انتهای پیام/

 

 

نظر شما
پربیننده ها