نماینده ولی فقیه در استان همدان:

عزادار امام حسین (ع) باید در مقابل ظلم بایستد

آیت‌الله «شعبانی» گفت: عزادار امام حسین (ع) باید نسبت به موضوعات مختلف در جامعه احساس مسئولیت داشته باشد. اگر ظلمی وجود دارد باید در مقابل آن ایستاد.
کد خبر: ۶۷۷۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۱:۵۰ - 11July 2024

عزادار امام حسین (ع) باید در مقابل ظلم بایستدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از همدان، آیت‌الله «حبیب‌الله شعبانی» نماینده ولی فقیه در استان همدان در همایش مسئولین هیئت‌های حسینی و فرماندهان انتطامی استان، اظهار داشت: در جامعه اسلامی مومنان نسبت به هم مسئولیت و ولایت دارند. همان طور که پدر برای رشد فرزندش تلاش می‌کند در جامعه اسلامی نیز مردم نسبت به یکدیگر باید اینگونه باشند.

وی افزود: در توصیف جامعه ایمانی در کلام امام حسین (ع)، اولین موضوع امر به معروف و نهی از منکر است. اگر این فریضه الهی در جامعه اجرا شود، تمام فرایض نیز زنده خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: عزادار امام حسین (ع) باید نسبت به موضوعات مختلف در جامعه احساس مسئولیت داشته باشد. اگر ظلمی وجود دارد باید در مقابل آن ایستاد، تفاوتی ندارد ظلم در غزه باشد یا در خانواده

وی خاطرنشان کرد: نیاز داریم تا مخاطبان ما در هیئت‌ها عدالت محور و مطالبه‌گر عدالت باشند. امروز جمعیت یک‌ و نیم میلیاردی مسلمانان با سکوت خود در برابر جنایات رژیم صهیونیسیتی به تماشاگر تبدیل شده‌اند.

شعبانی عنوان کرد: تنها جمهوری اسلامی ایران، یمن، حزب الله لبنان و چند کشور اسلامی در برابر ظلم و جنایات رژیم صهیونیستی سکوت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل در جامعه اسلامی وجود اختلافات است، گفت: امروز باید حرف‌های امام حسین (ع) را بشنویم و به آن عمل کنیم. گریه بر امام حسین(ع)، حضور در این دستگاه و پوشیدن پیراهن عزای اباعبدالله(ع) افتخار است.

وی تاکید کرد: در مراسم‌ها از ظرفیت سخنرانان در راستای تبیین معارف سیدالشهدا(ع) استفاده شود . برگزاری مراسم‌های عزاداری در فضایی امن، مرهون تلاش‌های شبانه روزی نیروهای انتظامی و امنیتی است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها