استاندار خراسان رضوی:

اداره کشور با مالیات محقق می‌شود

نظری گفت: اداره کشور با مالیات باید صورت بگیرد و منابع درآمدی را نباید به بخش‌های اداری بیاوریم و خرج کنیم چراکه پروژه‌ها، کارهای زیرساختی و عمرانی معطل می‌ماند.
کد خبر: ۶۷۷۹۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۳ - 11July 2024

اداره کشور با مالیات محقق می‌شودبه گزارش دفاع‌پرس از خراسان رضوی، همزمان با هفته گرامیداشت فرهنگ مالیاتی، «یعقوبعلی نظری» استاندار خراسان رضوی به همراه «حسن نوری‌زاده» معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از اداره‌کل امور مالیاتی استان بازدید کرد.

نظری در حاشیه این بازدید و نشست با مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به اینکه از زمان آغاز به کار خود در استان یک جمعبندی از حوزه اقتصادی، زیرساخت و عمرانی پیدا کرده‌ایم، اظهار داشت: منابع مالی اصالت ندارد، اما جزئی از الزامات تعیین‌کننده است.

وی با بیان اینکه برای حل مسائل و عقب‌ماندگی‌ها «واگذاری سنواتی و استفاده از منابع عمومی و دولتی» تنها راه حل نیست، افزود: تلاش ما بر این بوده که منابع جدید را حتما مبتنی بر ظرفیت‌های استانی معین و دنبال کنیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه برای جبران کمبود‌های استان موضوع مولدسازی را در حال اجرا دارد، تصریح کرد: با تاکید بر منابع ملی و شرکت‌های وابسته، پنج بسته مولدسازی مشخص شده که این در اختیار دستگاه‌ها است و در مرحله استفاده قرار دارد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مالیات دو بخش متضاد دارد، نخست از تولیدکنندگان و کسانی که در اقتصاد نقش دارند باید اخذ مالیات کرد. بر این اساس؛ اگر اخذ مالیات دقیق نباشد باعث کندی کار می‌شود. 

نظری با بیان اینکه فرآیند اخذ مالیات باید دقیق، عادلانه و با احساس رضایت از طرف مالیات‌دهنده همراه باشد، بیان کرد: اداره کشور با مالیات باید صورت بگیرد و منابع درآمدی را نباید به بخش‌های اداری کشور بیاوریم و خرج کنیم چراکه پروژه‌ها، کار‌های زیرساختی و عمرانی معطل می‌ماند.

وی با قدردانی از اداره‌کل امور مالیاتی خراسان رضوی و ضرورت ترویج فرهنگ مالیاتی ابراز داشت: کار شما یک دستاورد شاخص در جمعبندی دولت شهید جمهور است و بر طبق آمار‌های ارائه شده در این جلسه، به شکل ۱۰۰ درصدی افزایش دریافت مالیات داشته‌اید.

استاندار خراسان رضوی همچنین از شناسایی ۱۶۵۳۰۴ مودی جدید مالیاتی و تحقق ۱۰۰ درصد اخذ مالیات بدون اینکه بر مودیان قبلی بار مالی جدید داشته باشد، خبر داد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها