سردار رادان خبر داد؛

کشف و دستگیری اعضای یک شبکه پولشویی و فرار مالیاتی ۴ هزار میلیارد تومانی

فرمانده کل انتظامی کشور از کشف و دستگیری اعضای یک شبکه پولشویی و فرار مالیاتی ۴ هزار میلیارد تومانی با سوء استفاده از مدارک هویتی افراد ناآگاه و دارای ضعف مالی خبر داد.
کد خبر: ۶۷۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۷ - 11July 2024

به گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، سردار «احمدرضا رادان» فرمانده انتظامی کل کشور در حاشیه «نشست صمیمانه فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با پلیس‌های امنیت اقتصادی سراسر کشور» در جمع خبرنگاران از کشف و دستگیری اعضای یک شبکه پولشویی و فرار مالیاتی خبر داد و اظهار داشت: این شبکه با سوء استفاده از ناآگاهی و ضعف مالی افراد با پرداخت مبالغ ماهیانه ۵ میلیون تومان با استفاده از مدارک هویتی آنان اقدام به ثبت شرکت‌های کاغذی و صوری می‌نمودند.

کشف و دستگیری اعضای یک شبکه پولشویی و فرار مالیاتی ۴ هزار میلیارد تومانی

سردار رادان در ادامه افزود: این افراد سود جو با استفاداه از مدرک هویتی در اختیار، اقدام به افتتاح حساب بانکی و خرید سیم کارت می‌کردند که در یک مورد سوء استفاده از همین مدارک بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان کلاهبرداری صورت گرفته است.

فرمانده کل انتظامی خاطرنشان کرد: در این پرونده شرکت‌های صوری صادراتی و وارداتی ثبت و با استفاده از شگرد‌های مختلف ارز به خود اختصاص داده و بدین گونه از مدارک سوء استفاده می‌کردند.

وی در پایان عنوان کرد: در فرآیند این پرونده متاسفانه در مواردی همراهی‌های غیر قانونی صورت گرفته که باعث تسهیل امور این سودجویان شده است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار