وزیر کشور:

اربعین سال جاری زائران با کمترین مدت زمان از مرزها تردد می‌کنند

وحیدی از توافق برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی(ع) با طرف عراقی خبر داد و گفت: اربعین سال جاری زائران با کمترین مدت زمان از مرزها تردد خواهند کرد.
کد خبر: ۶۷۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۱ - 11July 2024

به گزارش گروه جامعه دفاع‌پرس، «احمد وحیدی» وزیر کشور در دیدار با عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق در پایانه مرز خسروی قصرشیرین اظهار داشت: امروز بر اساس قرار قبلی گذشته یک برنامه مشترک با وزیر کشور عراق برای بازدید از مرز‌های خسروی، مهران، چذابه و شلمچه داریم تا مشکلات مرز‌ها را شناسایی و رفع کنیم.

توافق ایران و عراق برای تسهیل تردد زائران اربعین از مرز‌ها

وحیدی افزود: چندین موضوع در زمینه مرز خسروی با طرف عراقی مورد بحث قرار گرفت. از جمله برای حمل و نقل زائرین اتوبوس‌های ایرانی در ابتدای مسیر وجود دارند تا زائران را به پایانه مسافربری برسانند و به سیستم حمل و نقل عراق کمک کنند.

وزیر کشور مرز‌های قابل تردد برای مراسم اربعین امسال را اعلام کرد و گفت: مرز‌های خسروی، شلمچه، چذابه، مهران، باشماق و تمرچین آماده خدمت رسانی به زائران اربعین هستند و مرز سومار برای حمل و نقل مواکب آمده شده اند. احمدی با اشاره به عبور چهار میلیون زائر از مرز‌های ایران در سال گذشته گفت: از این تعداد حدود ۵۰۰ هزار نفر مرز خسروی را برای سفر خود انتخاب کردند. زیرساخت‌های این مرز نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.

وی در پایان گفت: با توجه به گرمای هوا پیش‌بینی خاصی برای تعداد زائران نداریم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار