مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قزوین:

توسعه سیره شهدا و خانواده آنان نقش مهمی در ترویج عفاف و حجاب دارد

سرهنگ «امیری مقدم» گفت: با بهره گیری و توسعه فرهنگ دوران دفاع مقدس، سیره شهدا و خانواده این عزیزان گام‌های مهمی در جهت ترویج و تثبیت امر مهم حجاب و عفاف می‌توان برداشت.
کد خبر: ۶۷۷۹۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۷ - 11July 2024

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قزوین، به مناسبت هفته عفاف و حجاب، جلسه شورای عفاف و حجاب استان قزوین با حضور «آیت الله عبدالکریم عابدینی» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و مسئولان استانی برگزار شد.

سرهنگ پاسدار «محمد امیری مقدم» مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار دفاع پرس با اشاره با اقدامات این اداره در حوزه بانوان و عفاف و حجاب اظهار داشت: تشکیل کانون خواهران شهدای قزوین در خانه موزه شهید بابایی از جمله اقداماتی بود که در این حوزه صورت پذیرفت و در حال حاضر با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی توسط این کانون تاثیر آن در حوزه عفاف و حجاب را شاهد هستیم.

وی افزود: چاپ  و رونمایی کتاب «به سوی بهشت» با موضوع جایگاه عفاف و حجاب در وصیت نامه شهدای استان قزوین از دیگر اقدامات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه عفاف و حجاب بود که به دغدغه های بانوان متدین و انقلابی در این حوزه پاسخ داد.

مدیرکل اداره حفظ آثار دفاع مقدس عنوان داشت: با توجه به تاثیر فراموش نشدنی بانوان در عرصه دفاع مقدس از سوی این اداره به صورت مستمر از بانوان ایثارگر در حوزه دفاع مقدس شامل زنان رزمنده ایثارگر و همسران رزمندگان تجلیل و تکریم بعمل آمده و تجلیل از ۱۲ هزار نفر پیشکسوت و رزمنده دوران دفاع مقدس استان قزوین در سال ۱۴۰۳ نیز در این راستا بوده است.

وی عنوان داشت: موضوع حجاب و عفاف از جمله مباحث مهم و جداناشدنی دین مبین اسلام است و با بهره گیری و توسعه فرهنگ دوران دفاع مقدس، سیره شهدا و خانواده این عزیزان گام‌های مهمی در جهت ترویج و تثبیت این امر مهم می‌توان برداشت.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار