برگزاری یادواره شهیدان انصاری و نورانی در رشت

یادواره شهیدان انصاری و نورانی و نکوداشت شهدای خدمت با حضور سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه و جمعی از مسئولان در تالار مرکزی رشت برگزار شد.
کد خبر: ۶۷۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶ - 11July 2024

برگزاری یادواره شهیدان انصاری و نورانی در رشتبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، یادواره شهیدان انصاری و نورانی، شهدای کارمند استان گیلان و نکوداشت شهدای خدمت با حضور سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه، استاندار گیلان و جمعی از مسئولان در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های شهید انصاری اولین استاندار شهید کشور اظهار داشت: شهید انصاری از خانواده‌ای متدین، با ریشه و با اصالت و مکتبی به دنیا آمد و بخشی از زندگی ایشان به دلیل تحصیل در آمریکا گذشت، اما همچون شهید چمران، جانش را در راه مبارزه با استکبار در طبق اخلاص گذاشت و در این راه به شهادت رسید.

عباسی با اشاره به ویژگی‌های مشترک شهید جمهور آیت‌الله رییسی و شهید انصاری افزود: روحیه جهادی، مردمی، دشمن‌شناسی، ساده‌زیستی، خستگی‌ناپذیری، رویکرد مقابله با استکبار، پیروی از گفتمان انقلاب اسلامی و در راه خدمت به مردم شب و روز نشناختن از جمله ویژگی‌های شهید انصاری و رییسی بود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه شهید انصاری در دوره‌ای که مردم نیاز به مدیران شایسته داشتند، به عنوان استاندار گیلان انتخاب و در کنار مردم قرار گرفت ادامه داد:، اما منافقین برای دستیابی به اهداف پلید خود دست به ترور زدند و یکی از جنایات‌شان نیز حذف فیزیکی مدیران لایق و شایسته‌ای همچون شهید انصاری بود.

وی با تاکید بر اینکه جنایات فراموش‌نشدنی منافقین و استکبار جهانی علیه این ملت باید از طریق مختلف برای نسل حاضر و آینده بیان شود عنوان کرد: شهید جمهور آیت‌الله رئیسی نیز در سازمان ملل و در مقابل چشمان توطئه‌گران، قرآن به دست گرفتند و به جهاد تبیین پرداختند که فراموش نخواهد شد.

به گفته استاندار گیلان، حاج قاسم سلیمانی پرچمدار جبهه مقاومت و دفاع از مظلوم بود و شهید جمهور تصویر حاج قاسم را نیز در سازمان ملل بالای دست گرفت و در واقع پرچم جبهه حق را بالا گرفت تا جهانیان بدانند ما در جبهه حق هستیم و با باطل مبارزه می‌کنیم.

عباسی با بیان اینکه ما امروز امانت‌دار خون شهدایی هستیم که در مسیر عظمت و اقتدار نظام و لبیک‌گویی به فرمان امامین انقلاب گام برداشتند و راه را به ما نشان دادند گفت: شهدا امروز هم هدایت‌مان می‌کنند و باید تلاش کنیم به‌مانند شهیدان انصاری و رئیسی صادقانه به مردم خدمت کنیم و پای جمهوریت و اسلامیت نظام بایستیم.

همسر شهید انصاری نیز در این مراسم با اشاره به عظمت حماسه عاشورا و عدم تحریفِ آن اظهار کرد:
در تداوم راه شهیدان باید عاشورایی و عاشوراشناس باشیم و دشمنان‌مان را خوب بشناسیم.

وی با یادآوری خاطرات زندگی خود در آمریکا در اوایل انقلاب ادامه داد: من سال‌ها در آمریکا زندگی می‌کردم، رفتاری که آنها با ما در کشورشان داشتند، ما با افغانی‌های کشورمان آن‌گونه رفتار نمی‌کنیم؛ اصلاً ما را نمی‌دیدند و بار‌ها می‌گفتند "غریبه برو خونت".

همسر شهید انصاری در پایان گفت: به همسرم قول دادم هرگز در مقابل شهادتش صدایم نلرزد و او هم شفاعتم کند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار