به روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
سازمان هواشناسی:
کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سامانه بارشی از عصر امروز پنج‌شنبه به کشور گفت: این سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود، استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و سپس دامنه‌های جنوبی البرز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
کد خبر: ۷۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵ - 28April 2016

تهران خنک‌تر می‌شود

به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سامانه بارشی از عصر امروز پنجشنبه به کشور گفت: این سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور میشود، استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و سپس دامنههای جنوبی البرز را تحت تأثیر قرار میدهد.

امین حسین نقشینه با اعلام این مطلب، اظهار داشت: این سامانه بارشی استانهای شمال غرب کشور را تحت تأثیر قرار داده و رفته رفته دامنههای جنوبی البرز و قزوین و تهران را در بر میگیرد و موجب بارش باران بهصورت رگبار خواهد شد.

وی ادامه داد: سامانه بارشی استانهای شمال غربی و غرب کشور را در بر میگیرد، از فردا جمعه موجب بارش باران در استان تهران خواهد شد و ساکنان استان تهران روزهای جمعه و شنبه هوایی بارانی همراه با رگبار، رعد و برق و باد را خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش دما در نوار شمالی کشور خبر داد و افزود: بهسبب این سامانه بارشی هوای استانهای شمالی و شمال غربی بههمراه تهران خنکتر خواهند شد و این گرما به حالت عادی در این فصل نزدیکتر میشود و از حالت غیرعادی کاسته خواهد شد.

نقشینه تصریح کرد: جادههای شمالی کشور نیز طی 72 ساعت آینده بهسبب بارشهای باران مهآلود و لغزنده خواهند شد و رانندگان باید به این مهم توجه کنند.

وی دمای امروز هوای تهران را 32 درجه عنوان کرد و افزود: فردا جمعه هوای تهران 3 درجه خنکتر خواهد شد و شنبه نیز شاهد روند کاهش دما خواهیم بود.

وی از افزایش گرد و غبار در مناطق غربی کشور خبر داد و گفت: مردم مناطق سرپل ذهاب و کرمانشاه طی ساعات آینده دچار پدیده گردوغبار خواهند شد؛ در سایر مناطق کشور که سامانه بارشی آنجا را تحت تأثیر قرار داده است طی 72 ساعت آینده بادهای شدیدی خواهد وزید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار