به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
نماینده سازمان ملل:
فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن روزهای آینده را روزهایی سرنوشت‌ساز در مذاکرات یمن توصیف و اعلام کرد توپ در زمین طرفین شرکت‌کننده در مذاکرات است.
کد خبر: ۸۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶ - 16May 2016

توپ در زمین مذاکره‌کنندگان یمنی است/ توافق ابتدایی برای آزادی 50 اسیر بازداشت شده نهایی شده است

به گزارش گروه بینالملل دفاع پرس، «اسماعیل ولدالشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن یکشنبه (دیروز) برابر با بیست و چهارمین روز نشست صلح اعلام کرد روزهای آینده مذاکرات یمن «سرنوشتساز» است و توپ در حال حاضر در زمین شرکت کنندگان در مذاکرات است.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، ولدالشیخ ضمن اعلام اینکه جامعه بینالملل را در جریان گامهای آینده قرار دادهاند، افزود: توافق ابتدایی برای آزادی 50 اسیر بازداشت شده قبل از ماه رمضان نهایی شده است و کمیته ویژه اسرا بر روی عملی شدن آن کار میکند.

وی تصریح کرد: مرحله فعلی برای یمن دقیق و مهم است، زمان تعیین کردن گزینههای مهم و مشخص کردن سرنوشت کشور فرا رسیده و سازمان ملل تمام تلاش خود برای تشویق اطراف یمنی جهت پایبندی به تعهدهایشان را انجام میدهد.

وی به زمینه انسانی نیز پرداخت و گفت: بهبود وضعیت امنیتی راه را برای کار سازمانهای انسانی باز کرده و هماکنون بیش از 13 میلیون نفر از کمکهای ارائه شده استفاده میکنند و برخی مراکز کمک در چندین منطقه مانند «أب، حدیده، صعده، صنعا و عدن» ایجاد شده است.

این در حالی است که خبرنگار المیادین در کویت اعلام کرد مذاکرات دیروز هیچ موضوع جدیدی در بر نداشته است.

انصارالله در جلسه دیروز به انفجارهای خونین «مکلا» اشاره و آن را نتیجه اقداماتی جنایتکارانه توصیف کرد که بر اثر ضعف امنیتی و نظامی پس از آغاز حملات رخ داده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار