بخشی از پنجمین شماره ویژه‌نامه "شوق حرم"؛

می‌گفت "من مدافع حرم زینبم؛ شما مدافع چادر زهرا(س) باشید"

پنجمین شماره ویژه‌نامه شوق حرم به زندگینامه شهید "سید محمدحسن حسینی" از فرماندهان لشکر فاطمیون پرداخته است. در بخشی از گفت‌وگو با خانواده شهید خواهر سید حکیم به دغدغه برادرش مبنی بر حفظ حجاب اشاره می‌کند.
کد خبر: ۹۱۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۶ - 12July 2016

می‌گفت

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، پنجمین شماره از ویژهنامه شوق حرم که به زندگینامه و خاطرات شهدای مدافع حرم می پردازد به یکی از فرماندهان دلاور لشکر فاطمیون به نام سید محمدحسن حسینی با نام جهادی "سید حکیم" اختصاص دارد.

سید حکیم متولد سال 1361 در افغانستان و ساکن مشهد مقدس بود. وی از فرماندهان و از اولین موسسان لشکر فاطمیون بود که با به خطر افتادن حرم های مطهر اهل بیت در سوریه برای دفاع عازم سوریه شدند. وی پیش از این نیز مدتی در جنگ علیه طالبان افغانستان شرکت داشت. سید حکیم ماه رمضان امسال در حین شناسایی یکی از تله های دشمن به شهادت رسید.

در بخشی از مصاحبه ی سیده زهرا حسینی همسر شهید سید حکیم آمده است: قبل از ظهر پیام داد دارم میروم عملیات برای بچهها دعا کن منم طبق معمول رفتم صدقه انداختم و آیهالکرسی و دعا خواندم. ساعت 14:30  پیام داد که عزیز ما از خط برگشتیم همه چیز به خوبی تمام شد ممنون از دعاهایت و آخرین پیاممان هم ساعت  15:11 دقیقه بود. منم با خیال راحت نشستم که برگشتن مقر و خطری تهدیدش نمیکند. هر ساعتی از شب که آمدم و گوشی را چک کردم دیدم آخرین ساعت آنلاینش ساعت 17:58 بوده ولی بد به دلم راه ندادم گفتم لابد خوابیده شاید برق ندارند و یا شارژ گوشیش تمامشده، خوابیدم. صبح بعد نماز گروههای اجتماعی را چک می کردم دیدم خیلی چتها زیاد شده تندتند مطالب را رد میکردم که چشمم به این جمله افتاد «سید حکیم واقعاً شهید شده؟» از جا بلند شدم ایستادم و بلند گفتم یا زهرا (س) و برگشتم با دقت تکتک چتها را خواندم و دیدم همه نوشتهاند سید حکیم به شهادت رسید، سید حکیم هم به درجه رفیع شهادت نائل آمد، سید حکیم شربت شهادت را نوشید، مدام به هم تبریک گفته بودند. برایم خیلی سخت بود، سید همه دارو ندارم بود، عشقم، زندگیام،  نخواستم باور کنم و نوشتم دروغ است من خودم با سیدم صحبت کردم و متوجه شدند من هم عضو گروه هستم و ازم عذرخواهی کردند.

در قسمتی از صحبت های خواهران و برادران شهید "سید حکیم" نیز می خوانیم: آمنه از دغدغههای شهید حکیم میگوید. از اینکه در دستنوشتههایی که از او به جامانده سفارش به حجاب کرده و نوشته است: «حالا که من دارم میروم آنجا از حرم حضرت زینب(س) دفاع میکنم شما اینجا از چادر خاکی مادرم زهرا(س) دفاع کنید» به یاد میآورد زمانی که دبستان بود برادرش حسن چادر سر کردن را یاد داد، با صبر و حوصله توی مسیر مدرسه خواهرش را کمک میکرد که چطور چادرش را حفظ کند.

پنجمین شماره از ویژهنامه "شوق حرم" به زودی در خبرگزاری دفاع مقدس منتشر خواهد شد.

نظر شما
پربیننده ها