به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
استانها
خراسان رضوی
فرستادگان رضا (ع) به روایت تصویر (۶۲)
چهل‌سالگی سرو/
مدیریت اسناد و مدارک اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تصاویر پیشکسوت دفاع مقدس مرحوم «محمدرضا محمودی» را که نشانگر گوشه‌ای از حضور رزمندگان خراسانی در این حماسه جاوید است، منتشر کرد.
استفاده از «موج انسانی» تاکتیک بعثی‌ها بود، نه ایرانی‌ها
یادداشت/
آن‌هایی که در استودیوهای گرم‌ونرم خود می‌نشینند و با گرفتن مواجب از ملکه انگلستان و کنگره آمریکا می‌خواهند دفاع مقدس را زیر سوال ببرند، باید پاسخ دهند که اگر طبق ادعای آنان، فرماندهان ایرانی جنگ تحمیلی توده‌های انسانی از داوطلبان بسیجی را به مصاف دشمن بعثی «می‌فرستادند» و خود فقط به نظاره می‌نشستند، پس چطور محل شهادت فرماندهان دفاع مقدس در نزدیک‌ترین نقاط به خطوط درگیری با بعثی‌ها واقع ‌شده است؟
فراخوان دعوت به همکاری علمی پژوهشی ویژه تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان خراسان رضوی
اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با انتشار فراخوان از پژوهشگران برای همکاری علمی در تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان دعوت به همکاری کرد.
عکس‌نوشته/ مراقب دسیسه‌های دشمن باشید
شهید «حسنعلی ابوچناری»؛
کنگره ملی بزرگداشت ۱۶۰۰ شهید دیار سربداران به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای شهرستان سبزوار، فرازی از وصیت‌نامه شهید «حسنعلی ابوچناری» را در قالب عکس‌نوشته در فضای مجازی منتشر کرد.
رقابت ۱۳ هزار نفر در مرحله مقدماتی جشنواره قرآن کریم ویژه خانواده‌های پاسداران
رئیس سازمان فرهنگی خانواده سپاه خبر داد؛
حجت‌الاسلام کاظم زنگنه گفت: در دهمین دوره مسابقات کشوری قرآن و مفاهیم ویژه خانواده‌های پاسداران که سال‌جاری برگزار شد بیش از ۱۳ هزار نفر در مرحله مقدماتی، بالغ‌بر ۶ هزار نفر در مرحله نیمه‌نهایی و حدود ۷۰۰ نفر در مرحله نهایی حضور پیدا کرده‌اند.
سند/ وصیت‌نامه سردار شهید «محمد بابارستمی»
چهل‌سالگی سرو/ اسناد ماندگار (۹)
وصیت‌نامه سردار شهید «محمد بابارستمی» فرمانده عملیات سپاه خراسان که در جریان غائله گنبد در ۲۳ بهمن ۱۳۵۸ توسط این فرمانده خراسانی نوشته شده است منتشر شد.
مؤلفه‌های سیره سیاسی شهدا
یادداشت/ موسی‌الرضا عبداللهی
شهدا در مسیر جریان‌شناسی سیاسی، برای جلوگیری از انحراف در اصول و مبانی انقلاب آموخته بودند که شناخت دشمن و آگاهی از جایگاه او جزو ضروریات عقلی است و نباید از آن غافل شد و یا بی‌تفاوت بود.
علمدار گردان «والعادیات» به روایت تصویر
چهل‌سالگی سرو/
سردار شهید «مجید افقهی» فرمانده گردان والعادیات تیپ ۲۱ امام رضا (ع) در هفتم فروردین ۱۳۴۴ در فریمان متولد شد؛ وی در دوم بهمن ۱۳۶۶ در عملیات «بیت‌المقدس۲» در ماووت عراق به فیض شهادت نائل آمد.
ماجرای اذان بی‌موقع شهید «افقهی» در نیمه‌های شب/ وقتی رزمندگان، فرمانده خود را داخل منبع آب انداختند
چهل‌سالگی سرو/ یاران خراسانی ۱۴
حمید حبشی در خاطرات خود آورده است: غرق خواب بودم که با صدای اذان، بیدار شدم. مجید با استفاده از بلندگو دستی اذان می‌گفت. با خودم گفتم چقدر زود صبح شد. وقتی همه از چادرها بیرون آمدند، وضو گرفتند و آماده نماز شدند، مجید با بلندگو گفت: «برادرها، هنوز وقت اذان نشده، الان ساعت دو و نیمه و اذان صبح ساعت چهار، برید بخوابید».
آغاز عملیات اجرایی احداث یادمان شهدای گمنام شهر انابد
بخشدار شهر انابد خبر داد:
یوسف سلیمی بیان اینکه تعامل خوبی بین دستگاه‌ها در جهت احداث یادمان شهدای گمنام است، گفت: امیدواریم احداث یادمان شهدای گمنام شهر انابد در سایه همدلی مسئولین محلی به نتایجی قابل قبولی برسد و با شروع عملیات اجرایی آن، در کمترین زمان شاهد بهره‌برداری از این یادمان باشیم.
صفحه  از ۴۴۷
پربیننده ها
آخرین اخبار