به روز شده در: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
استانها
خراسان رضوی
تشکیل هسته‌های مقاومت در مدارس یک ضرورت است
فرمانده سپاه امام رضا (ع):
سردار یعقوبعلی نظری گفت: جامعه خدا محور دشمن دارد و هر جامعه‌ای که دشمنان بزرگ‌تر داشته باشد و به مبارزه با دشمنان برخیزد آن جامعه بزرگ‌تر خواهد شد؛ بر همین اساس هسته‌های مقاومت باید برای مقابل با عارضه‌های فرهنگی اجتماعی که ممکن است توسط دشمنان در سطح جامعه ایجاد شود در مدارس تشکیل شود.
روایتی تصویری از حضور دانش‌آموزان خراسانی در دفاع مقدس
چهل‌سالگی سرو/
به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، مدیریت اسناد و مدارک اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تصاویر مربوط به حضور دانش‌آموزان خراسانی در این حماسه جاوید را منتشر کرد.
فرمانده شهیدی که حضرت علی (ع) به او بشارت شهادت داد
چهل‌سالگی سرو/
بی‌سیم‌چی شهید سید علی توکلی در خاطرات خود در خصوص حالات قبل از شهادت این فرمانده دفاع مقدس آورده است: شهید توکلی قبل از حضور در عملیات لیله‌القدر بسیار خوشحال بود. علت را که جویا شدم در جواب گفت: دیشب حضرت علی (ع) را در خواب دیدم که به من فرمودند سه روز دیگر شما به میهمانی من خواهی آمد.
فرمانده شهید «سید علی توکلی» به روایت تصویر
چهل‌سالگی سرو/
شهید «سید علی توکلی» در 16 اسفند 1341 در «مشهد» متولد شد؛ وی در 1 تیر 1363 مصادف با سالروز شهادت امیرالمومنین (ع) در حالی که فرماندهی محور لشکر ویژه شهدا را بر عهده داشت در عملیات «لیله‌القدر» در «سردشت» به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
برگزاری یادواره شهدای دفاع مقدس در مشهد
مراسم بزرگداشت شهیدان «سید هاشم آراسته» و «رضا مرادی» پنجشنبه 8 آبان در مشهد برگزار می‌شود.
فوتوتیتر/ ملت ایران و بسیج مستضعفان
چهل‌سالگی سرو/
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: اگر حضور بسیج مستضعفین در هشت سال دفاع مقدس نبود، امروز سرنوشت کشور چیز دیگری بود.
آمایش سرزمینی در بلند مدت بر امنیت مرزها اثرگذار خواهد بود
سرلشکر صفوی:
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل‌قوا گفت: یکی از مسائل مهمی که در بلندمدت می‌تواند در زمینه امنیت و توسعه مرزها اثرگذار باشد طرح آمایش سرزمینی است که از سوی سازمان برنامه و بودجه در دست تدوین است.
گویاسازی تصویر شهدای خراسانی
چهل‌سالگی سرو/
به‌مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس عکس شهدای خراسانی توسط اداره‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس خراسان رضوی به صورت گویاسازی در فضای مجازی منتشر شد.
راحله ندافی‌مقدم: ارائه تاریخ شفاهی دفاع مقدس در قالب‌های هنری باعث شناخت جامع‌تری از این حماسه خواهد شد
نویسنده دفاع مقدس در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس؛
ندافی‌مقدم گفت: تاریخ شفاهی پیشکسوتان دفاع مقدس اگر در قالب‌های هنری همچون فیلم سینمایی یا مجموعه داستانی به جامعه عرضه شود افراد بیشتری از آن بهره‌مند می‌شوند و باعث خواهد ‌شد تا نسبت به فرهنگ دفاع مقدس برداشت جامع و کامل‌تری داشته باشند؛ بر همین اساس ارائه تاریخ شفاهی دفاع مقدس به زبان هنر یک ضرورت است.
ثبت لحظات ماندگار دفاع مقدس در قاب دوربین عکاس جنگ (3)
چهل‌سالگی سرو/
«سلیمان خزایی» که از سنین جوانی عکاسی را آغاز کرده بود با شروع جنگ تحمیلی فعالیت خود را در این حوزه در تبلیغات لشکر 5 نصر ادامه داد و لحظات نابی را از حضور رزمندگان خراسانی در قاب دوربین ثبت و ماندگار کرد.
صفحه  از ۴۰۱
پربیننده ها