به روز شده در: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴
استانها
آذربایجان شرقی
افتتاح نقاهتگاه 200 تخت‌خوابی ارتش در تبریز
نقاهتگاه 200 تخت‌خوابی بیماران حاد تنفسی توسط کارکنان ارتش روز پنج‌شنبه 14 فروردین ماه در تبریز افتتاح می‌شود.
آماده بودن نقاهتگاه 150 تخت‌خوابی بیمارستان شهید محلاتی (ره) تبریز
حسینی اعلام کرد؛
رئیس بیمارستان شهید محلاتی (ره) تبریز گفت: نقاهتگاه 150 تخت‌خوابی بیمارستان شهید محلاتی تبریز از روزهای نخست شیوع ویروس کرونا برای طی دوران نقاهت بیماران کرونایی آماده شده است.
تصاویر کمتر دیده شده از سردار شهید «اصغر قصاب عبدالهی» (1)
شهید «اصغر قصاب عبداللهی» در خانواده ای مذهبی و متوسط در سال ۱۳۴۰ در شهر تبریز به دنیا آمد. وی در سن 24 سالگی حین عملیات بدر در 25 اسفند 1363 با مسئولیت فرمانده گردان امام حسین(ع) لشکر عاشورا بر اثر اصابت گلوله مستقیم به شهادت رسید و پیکر مطهرش بعد از 10 سال توسط گروه تفحص پیدا شد و در کنار برادر شهیدش در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.
پدر شهیدان «جعفر و اکبر جهانی» آسمانی شد
«حاج محمود جهانی قزلجه میدان» پدر شهیدان والامقام «اکبر و جعفر جهانی قزلجه میدان» آسمانی شد و به دیدار فرزندان شهیدش شتافت.
تصاویر کمتر دیده شده از سردار شهید «اسد قربانی» (1)
شهید «اسد قربانی» به سال 1339 در آذرشهر پا به عرصۀ وجود نهاد. با گذراندن دوران تحصیلی، همراه با اوج گیری انقلاب در تظاهرات و راهپیمائی‌ها شرکت کرد، با شروع جنگ تحمیلی حضور در میادین نبرد را بر هر کاری مقدم دانسته و چندین بار به جبهه ها اعزام گردید تا اینکه در تاریخ 23 شهریور 1362 در عملیات رمضان به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
تا آخرین قطره خونتان از اسلام عزیز دفاع کنید
شهید «رحمت‌الله اوهانی»:
شهید «رحمت‌الله اوهانی» در وصیت‌نامه خود می‌نویسد: تا آخرین قطره خونتان از اسلام عزیز دفاع کنید و پشتیبان ولایت فقیه باشید و نگذارید امام تنها بماند و به فرامین امام گوش فرا دهید و همیشه خواری باشید بر چشم دشمنان اسلام.
«سرنوشت تمام نرگس‌ها»
معرفی کتاب؛
کتاب «سرنوشت تمام نرگس‌ها» مجموعه اشعار منتخب سومین و چهارمین جشنواره شعر پایداری استان آذربایجان شرقی است که به تلاش و کوشش «جلال محمدی» گردآوری شده است.
رزمنده‌ای که شیفته امام و شهید مظلوم بهشتی بود
روایتی از زندگی‌نامه شهید کریم مسافری؛
شهید «کریم مسافری» سال 1339 در خانواده‌ای مذهبی در تبریز چشم به جهان گشود و پس از حضور فعال در صحنه‌های مختلف انقلاب، در جبهه‌های حق علیه باطل حماسه آفرید و در شهریور 1360 در سوسنگرد به مقام شهادت نائل آمد.
سپاه با همه توان آماده خدمت به مردم است
فرمانده سپاه عاشورا:
سردار عابدین خرم گفت: آیه‌ای که روی آرم سپاه نقش بسته در حقیقت آیه آماده باش پاسداران انقلاب اسلامی بوده و این آیه به ما می‌گوید باید برای پیشمرگی ملت پیشگام بشوید و اکنون سپاه با همه توان آماده خدمت به مردم است.
در روز پاسدار صورت گرفت؛
بسیجیان و پاسداران استان همزمان با روز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار، در قالب گردان‌های جنگ نوین و جنگ بیولوژیک، کوچه به کوچه شهر را ضدعفونی می‌کنند.
صفحه  از ۳۳۴
پربیننده ها