به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
سفیر روسیه در سازمان ملل:
روسیه با ارائه اسناد و شواهدی به سازمان ملل اعلام نموده است که شورشیان سوریه از سلاح شیمیایی علیه نیروهای دولتی استفاده کرده اند.
کد خبر: ۱۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۲ - 11July 2013

شورشیان سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از الجزیره، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد با ارائه اسناد و شواهدی بیان نموده است که این اسناد نشان می دهد شورشیان سوریه از سلاح های شیمیایی علیه نیروهای دولتی استفاده کرده اند که این امر با تلفات زیادی نیز همراه بوده است.

ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل با تاکید بر صحت این اسناد بیان نموده است که طبق مدارک دسته اول شورشیان در اطراف حلب از این سلاح ها علیه نیروهای دولتی استفاده کرده اند. این مقام روس همچنین اعلام نموده است که در پی استفاده شورشیان از سلاح های شیمیایی حداقل 26 تن کشته شده اند که 16 تن آنها از نیروهای دولتی سوریه به شمار می روند و حدود 86 تن دیگر نیز مجروح شده اند.

سفیر روسیه در سازمان ملل در بیان جزئیات چگونگی استفاده از سلاح های شیمیایی توسط شورشیان سوریه بیان نموده است که این سلاح ها توسط یکی از گروه های وابسته به ارتش آزاد سوریه در اوایل ماه فوریه سال جاری به طور غیر استاندارد ساخته شده اند.

گفتنی است این سخنان در حالی مطرح شده است که در ماه های گذشته کشورهای غربی و شورشیان سوریه دولت سوریه را متهم به استفاده از سلاح شیمیایی کرده بودند و این مقام روسی اسناد و شواهدی نیز برای صحت ادعای خود مطرح کرده است.

شایان ذکر است که جی کارنی سخنگوی کاخ سفید این ادعای سفیر روسیه در سازمان ملل را رد کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها